UPC w związku z wojną w Ukrainie rozdaje darmowy internet światłowodowy i telewizję na pół roku

Dobre wiadomości Technologie Dołącz do dyskusji
UPC w związku z wojną w Ukrainie rozdaje darmowy internet światłowodowy i telewizję na pół roku

Darmowy internet od UPC w związku z wojną w Ukrainie to kolejna forma wsparcia, której udziela popularny operator. Jakiś czas tamu wprowadzono pakiety minut na połączenia telefoniczne, teraz chodzi o internet. Z bezpłatnego dostępu skorzystają nie tylko osoby uciekające przed wojną, ale także niektórzy Polacy.

Darmowy internet od UPC w związku z wojną w Ukrainie

Wprowadzony został darmowy internet od UPC w związku z wojną w Ukrainie. Ma to być kolejnym krokiem pomocowym skierowanym w stronę Ukraińców, którzy przebywają w Polsce. Co ciekawe, pomocą objęte są nie tylko osoby z Ukrainy, ale i niektórzy Polacy. O co chodzi? UPC udostępni darmowy dostęp do internetu światłowodowego oraz telewizję na okres pół roku.

Skorzystać z usług mogą obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po dniu 24 lutego, a także Polacy, którzy są właścicielami lokali, w których obecnie przebywają uciekający przed wojną. Co istotne, zgodnie z informacjami pochodzącymi od UPC, chodzi o tych, którzy w całości udostępniają mieszkanie lub dom. Trzeba też oczywiście mieszkać w zasięgu sieci UPC, a także

  • nie mieć żadnych zainstalowanych usług UPC od wskazanym adresem
  • nie być abonentem UPC (o czym dalej)

Aby skorzystać z promocji należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, a następnie wypełnić formularz. Serwis dostępny jest w języku polskim oraz ukraińskim.

Co zawierają pakiety?

Wybrać można spośród dwóch ofert, czyli:

  • internet 300 Mb/s oraz 35 kanałów TV
  • internet 300 Mb/s oraz 176 kanałów TV

W ofercie z dostępnymi 176 kanałami dołącza się dekoder Horizon, w obu przypadkach można korzystać z telewizji internetowej UPC TV Go. UPC dołączyło także do swojej telewizyjnej oferty kanał Ukraina 24.

Zgodnie z regulaminem promocji

Usługi objęte niniejszą Ofertą mogą być świadczone wyłącznie w lokalach, w których w okresie 30 (słownie: trzydziestu) dni przed Przystąpieniem Uczestnika do Oferty nie było świadczonej Usługi Internetowej lub Telewizyjnej Organizatora Oferty.

Sama promocja trwa do 31 maja 2022 roku lub do odwołania. Teoretycznie możliwe jest zatem – jeżeli jest taka możliwość – wypowiedzenie dotychczasowych usług i zawarcie kolejnej, promocyjnej umowy. Oczywiście, gdy spełnione zostaną wymogi ogólne.

Istnieje także możliwość swobodnej rezygnacji z promocji w dowolnym momencie. Abonenci będą mogli także korzystać z sieci hotspotów Wi-Free, a więc korzystać z internetu także poza miejscem instalacji usługi.

Każda pomoc jest konieczna i szlachetna, ale szczególnie wyróżnić należy ułatwianie dostępu do usług telekomunikacyjnych. Internet jest bowiem niezbędny do kontaktu, uzyskiwania informacji, a także korzystania z innych form pomocy, nawigacji, zakupu biletów, posługiwania się wirtualnymi tłumaczami. W obliczu wojny stanowi medium niewiele różniące się – w kontekście niezbędności – od dostępu do wody czy leków.