Partnerzy serwisu:
ecommerce

Zamawiałeś coś z Allegro z gwarancją dostawy przed świętami? Firma już teraz przyznaje, że możesz nie dostać paczki na czas

Zamawiałeś coś z Allegro z gwarancją dostawy przed świętami? Firma już teraz przyznaje, że możesz nie dostać paczki na czas

Wszystko wskazuje na to, że klienci, którzy zamawiali w ostatnim czasie zakupy na popularnej platformie, srogo się rozczarują. Mimo, że dostawa zakupów z Allegro jeszcze przed świętami miała być pewna, firma zmieniła termin na poniedziałek po świętach. 

Dostawa zakupów z Allegro przed świętami jednak niemożliwa

Wiele osób – nie mogąc na przykład znaleźć w sklepach stacjonarnych odpowiedniego prezentu na święta (lub przypominając sobie o konieczności zamówienia zbyt późno) – postanowiło zrobić zakupy online. Zamawiając na Allegro można było łatwo sprawdzić, czy paczka przyjdzie jeszcze przed świętami – co dla zdecydowanej większości zamawiających miało ogromne znaczenie. Klienci mogli zaznaczyć, że chcą, by paczka przyszła do nich jeszcze przed 24 grudnia – i na tej podstawie wyświetlały się oferty sprzedawców, którzy tak szybkie dostawy gwarantowali.

Sęk w tym, że teraz ci sami sprzedawcy mogą mieć poważne problemy – dostawa zakupów z Allegro przed świętami będzie prawdopodobnie w wielu przypadkach niemożliwa. Okazuje się, że wczoraj firma zmieniła termin planowanej dostawy. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Allegro wysłało do sprzedawców komunikat:

Przewidujemy, że część kupujących nie dostanie swoich zamówień przed świętami. Dlatego, aby uniknąć rozczarowania klientów, w ofertach wyświetlamy 27 grudnia jako najbliższy przewidywany termin dostawy.

W dalszej części komunikatu Allegro informuje, że przyczyną całej sytuacji ma być zwiększona liczba zamówień i trudne warunki pogodowe. To z kolei skutkuje niestety tym, że część klientów otrzyma zamówione paczki już po świętach – mimo tego, że gdy składali zamówienie, przewidywany czas dostawy był znacznie krótszy. Allegro miało również poinformować, że sprzedawcy, którzy otrzymali zamówienie na zakupy realizowane do 23 grudnia, mogą wysłać towar w późniejszym terminie. Jeśli np. ktoś zamówił produkt 21 grudnia z wysyłką następnego dnia, to i tak paczka trafi do odbiorcy już po świętach.

Nietrudno się domyślić, że sprzedawcy są wściekli. Pomijając już fakt, że złość klientow skupi się na nich, to jest jeszcze jeden, poważny problem. Sprzedawcy zdążyli już kupić więcej towaru; tymczasem klienci, widząc, że nie ma już gwarancji dostawy przed świętami, zrezygnowali z wielu zakupów.

Prezent z Allegro, który nie został dostarczony na święta, można zwrócić

Klienci, którzy otrzymają paczkę już po świętach (mimo, że miała przyjść jeszcze przed 24 grudnia) powinni pamiętać, że mogą zwrócić towar w ciągu 14 dni. Nie wynika to jednak z opóźnionego czasu dostawy – a z przepisów prawa regulujących zakupy internetowe.