Nie tylko grupa cwaniaków. Dziś Allegro samo zacznie sprzedawać PlayStation 5

Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (1) 16.02.2021
Nie tylko grupa cwaniaków. Dziś Allegro samo zacznie sprzedawać PlayStation 5

Jakub Kralka

Jako nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, jeszcze dziś na łamach Allegro pojawią się konsole PlayStation 5. Sprzedawcą będzie samo… Allegro. 

PlayStation 5 to niby tylko konsola do gier, ale równocześnie jest jednym z najbardziej deficytowych towarów na całym świecie. Po pierwsze dlatego, że Sony ma trudności produkcyjne spowodowane między innymi pandemią. Po drugie – ponieważ niektórzy uznali, że to dobra okazja, by się wzbogacić. Grupa osób wykupuje konsole ze sklepów, a następnie próbuje je sprzedawać swoimi kanałami. Czasem nawet z kilkukrotną przebitką.

PlayStation 5 z Allegro niestety do tej pory kojarzyło się nieodłącznie z grupą sprzedawców-cwaniaków, którzy konsole odsprzedawali po zawyżonych cenach. I oczywiście każdy ma prawo odsprzedać swoją konsolę. Problemem jest jednak to, że zdecydowana większość takich sprzedawców, to tak naprawdę spekulanci. Konsole kupowali hurtowo, często korzystając z niedozwolonego oprogramowania, by następnie zarabiać na przebitkach.

PlayStation 5 na Allegro sprzeda samo Allegro

Takie zachowanie irytowało nie tylko graczy, ale również same sklepy z elektroniką. Po moim poprzednim artykule napisali do mnie przedstawiciele dwóch wielkich sklepów branżowych, wskazując, że stają na głowie, by konsole trafiły do graczy, a nie cwaniaków. W końcu dla sklepów to też żaden interes, by kojarzyć się z niemożnością realizacji zamówienia, bo jakiś kombinator kupuje od nich konsole hurtowo.

Jak dowiedziałem się wczoraj późnym wieczorem, również Allegro chce rzucić na rynek trochę konsol w uczciwej cenie oscylującej w okolicy 2500 złotych. Konsola ma być dostępna w trzech różnych wariantach. Wiemy też, że PlayStation 5 sprzedawanych bezpośrednio przez Allegro ma być sporo… ale i tak zalecany jest pośpiech, ponieważ zainteresowanie konsolą jest bardzo duże. Doskonale było to widać wczoraj po sieci Media Markt – rzut konsol rozszedł się szybciej, niż informacja o ich dostępności, a serwery sklepu były wyraźnie przeciążone.

Nie warto kupować PlayStation 5 od cwaniaków

Choć kombinatorzy są oburzeni swoją złą prasą i ostatnio nawet żalili się Forbesowi, że ocena ich działalności nie jest sprawiedliwa, przypominam o przynajmniej kilku powodach, by rozważyć zakup konsoli z drugiej ręki. Jest ona nie tylko droższa, ale też nasze uprawnienia konsumenckie mogą być w gorszy sposób chronione w przypadku awarii konsoli. A, jak słyszymy, póki co pewną tendencję do psucia się przejawiają kontrolery urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *