Biedronka ma pomysł na zakaz handlu w niedzielę – e-zakupy. Z usługi mogą skorzystać klienci ponad 200 sklepów

Dobre wiadomości Zakupy Dołącz do dyskusji (116)
Biedronka ma pomysł na zakaz handlu w niedzielę – e-zakupy. Z usługi mogą skorzystać klienci ponad 200 sklepów

Zakaz handlu w niedzielę nie pasuje do obecnej sytuacji, wywołanej przez epidemię koronawirusa, ale w dalszym ciągu jest utrzymywany. Ratunkiem są e-zakupy, które dostępne są w Biedronce za pomocą platformy Glovo – od teraz we wszystkie niedziele. Które sklepy objęte są takim udogodnieniem?

E-zakupy w Biedronce

Biedronka w komunikacie prasowym poinformowała o wprowadzeniu e-zakupów, dostępnych nawet w niedziele. Od 10 maja portugalska sieć podjęła ścisłą współpracę z platformą Glovo, przez co zamawianie produktów do domu będzie możliwe również w niehandlowe niedziele.

Jeszcze miesiąc temu informowano o wprowadzeniu do platformy Glovo możliwości zamawiana produktów z Biedronki, a dzisiaj zakupy można robić nawet w niedziele. Takie udogodnienie dostępne jest w 16 miastach, na pełnym obszarze administracyjnym każdego z nich, bez rozróżnienia na dzielnice.

Miasta, w których dostępne są e-zakupy w Biedronce, to: Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Płock, Rzeszów, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn i Lublin.

Co można kupić?

Produkty z Biedronki, które dostępne są w postaci e-zakupów, podzielone są na kategorie. Warto zaznaczyć, że nie można kupić produktów mrożonych, „na wagę”, a także odpiekanych w sklepach, jak świeże pieczywo, czy słone i słodkie przekąski.

e-zakupy w biedronce lista produktów
Kategorie e-zakupów w Biedronce

Biedronka informuje, że asortyment to około 1500 produktów spożywczych i kosmetycznych, które są kupowane przez klientów najczęściej. Biedronka podaje – jako ciekawostkę – że najpopularniejszymi produktami kupowanymi w Biedronce przez Glovo są banany, następnie  – kolejno – piersi kurczaka, a także pomidory malinowe.

Chętnie kupowane są również: masło ekstra polskie, papier toaletowy, jaja z wolnego wybiegu, winogrona bezpestkowe, filet z łososia, cytryny i awokado.

Najwięcej zamówień realizowanych jest w Warszawie, potem we Wrocławiu i w Krakowie. Zamówienia są najczęściej składane miedzy godziną 11:00 a 14:00.

Dlaczego e-zakupy i dlaczego Glovo?

Biedronka wyjaśnia, że na e-zakupy po prostu jest zapotrzebowanie. Jak wskazuje Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny sieci Biedronka

Ta forma zakupów staje się coraz bardziej popularna, dlatego też intensyfikujemy współpracę z Glovo. Chcemy być dostępni dla naszych klientów w różnych formach każdego dnia, aby mogli dokonywać komfortowych zakupów także bez wychodzenia z domu.

Klienci Biedronki bardzo chętnie korzystają z e-zakupów, czego dowodem jest coraz większa liczba zamówień. Co ciekawe, Biedronka zapowiada kontynuację współpracy z Glovo i dalszy rozwój e-zakupów, co powinno cieszyć, bo obszar dostępności usługi jest jeszcze dosyć ograniczony.

Sama platforma Glovo (spadkobierca PizzaPortal) w pewien sposób rewolucjonizuje rynek, oddzielając definitywnie sferę dostawy, od oferowania samego produktu. Zamówić można już nie tylko pizzę z lokalnej restauracji, ale także jedzenie z McDonald’s, czy – od dzisiaj nawet w niedzielę niehandlową – zakupy z Biedronki, a to oczywiście nie wszystko.

Źródło zdjęcia: media.biedronka.pl