ecommerce Lokowanie produktu

Powstała nowa stacja FedEx Express w Gdańsku o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych

Rafał Chabasiński
21.06.2022
Powstała nowa stacja FedEx Express w Gdańsku o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych

FedEx kontynuuje rozbudowę swojej infrastruktury na terenie Polski i szerzej w regionie Europy Środkowo Wschodniej. Najnowszym przykładem jest nowoczesna stacja FedEx Express w Gdańsku. Specjalnie dostosowany do potrzeb operacji kurierskich obiekt ma powierzchnię 9 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie obsługiwał nawet 4500 paczek na godzinę.

Nowa stacja FedEx Express w Gdańsku to element wielomilionowej strategii inwestycyjnej firmy

Jednym z kluczowych filarów branży ecommerce jest sprawna logistyka. Nie sposób sobie wyobrazić handlu online bez możliwości doręczenia towarów do klienta. Doskonale rozumie to FedEx, światowy potentat w dziedzinie przewozu przesyłek. Mowa w końcu o globalnej korporacji o rocznym przychodzie rzędu 92 miliardów dolarów, która świadczy szeroki zakres usług w zakresie transportu, handlu ecommerce oraz biznesu.

Przykładem działań zmierzających do dalszego usprawnienia oferty na naszym rynku jest nowa stacja FedEx Express w Gdańsku. FedEx Express to spółka zależna FedEx Corporation i zarazem największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym.

Uruchomienie w połowie czerwca nowego obiektu w Polsce stanowi jeden z elementów długofalowego programu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Obok Gdańska na liście nowych placówek FedEx Express znajdziemy stacje w łotewskiej Rydze, rumuńskich miastach Kluż-Napoka i Sybin oraz w czeskiej Pradze. Cały program można śmiało określić mianem wielomilionowego. To tylko pokazuje, że FedEx traktuje nasz region bardzo poważnie.

FedEx Express chce być właściwym partnerem biznesowym dla polskich przedsiębiorstw

Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express przekonuje, że celem firmy jest „bycie właściwym partnerem dla lokalnych przedsiębiorstw na drodze ich rozwoju”. Równocześnie wyjaśnił, dlaczego FedEx Express zdecydował się właśnie na Gdańsk.

Nasza inwestycja w Gdańsku to doskonały przykład tego, w jaki sposób odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i możliwości rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie tylko otwieramy nowoczesny obiekt magazynowy, ale także dodajemy do siatki połączeń nowy punkt lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, łącząc tym samym region z największą na świecie siecią lotniczą typu cargo, jaką oferuje FedEx

Nie da się ukryć, że mówimy o strategicznie położonej miejscowości z łatwym dostępem do rozbudowanej sieci drogowej i lotniska. Tym samym placówka FedEx Express w Gdańsku będzie mogła korzystać z dobrodziejstw globalnej sieci lotniczej FedEx. Takie połączenie znacząco ułatwi klientom firmy prowadzenie ekspansji na krajowych i międzynarodowych rynkach. Dotyczy to nie tylko Europy, ale także na całego świata.

Sortownia gdańskiej placówki pozwoli na obsłużenie nawet 4500 paczek na godzinę

Oddany do użytku obiekt prezentuje się dość imponująco. Nowo otwarta stacja FedEx Express w Gdańsku może się pochwalić powierzchnią aż 9 tysięcy metrów kwadratowych. Zatrudnienie znalazło w niej 60 osób. Obiekt składa się z biura i nowoczesnego magazynu konstrukcyjnie przystosowanego pod potrzeby operacji kurierskich.

Magazyn podzielono na dwie części. Przeznaczeniem pierwszej jest obsługa standardowych przesyłek. W drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe, a więc także kurierskie usługi specjalne. Innowacyjny system sortowania pozwala na obsłużenie nawet 4500 paczek na godzinę. Placówka dysponuje 159 bramami dla pojazdów kurierskich i 10 bramami dla zestawów liniowych.

Nowo oddana stacja FedEx Express w Gdańsku powstała po to, by zwiększyć i tak imponujące możliwości firmy. Jej uruchomienie do znakomita wiadomość dla rodzimej branży ecommerce, która teraz ma do dyspozycji jeszcze szybszą i sprawniejszą obsługę. To szczególnie ważne w momencie, w którym coraz więcej polskich firmy stara się zdobyć zagranicznych klientów i śmiało stawia kroki także na zagranicznych rynkach.

FedEx jest partnerem serwisu Bezprawnik eCommerce