Gdzie można najlepiej zarobić w sezonie? Eksperci publikują listę: nawet 1000 złotych w weekend

Praca Dołącz do dyskusji
Gdzie można najlepiej zarobić w sezonie? Eksperci publikują listę: nawet 1000 złotych w weekend

Gdzie najlepiej zarobić w sezonie: eksperci z agencji pracy natychmiastowej Tikrow opublikowali zestawienie. W niektórych branżach uzyskać można aż 1000 zł za jeden weekend pracy. Gdzie najbardziej opłaca się dorabiać?

Gdzie najlepiej zarobić w sezonie?

Tikrow (agencja pracy natychmiastowej) opublikował w informacji prasowej zestawienie najlepiej płatnych prac sezonowych. Aktualnie uczniowie szkół średnich matury już mają za sobą, a rok akademicki dobiega końca. Z drugiej strony nieuchronnie zbliża się początek sezonu wakacyjnego, gdzie wraz ze zwiększeniem częstotliwości wyjazdów, wzrasta również zapotrzebowanie na pracowników – zwłaszcza w miejscowościach typowo turystycznych.

Zaczyna się perfekcyjny czas dla wielu branż, a w szczególności branży spożywczej – choć nie tylko. Generalnie wzrasta konsumpcja, co przekłada się na wyższe zapotrzebowanie na pracowników. Chodzi nie tylko o restauratorów i sprzedawców, ale i pracowników różnych szczebli, związanych ze wszystkimi etapami obrotu towarem na rynku. Od producentów, przez dostawców, po wspomnianych sprzedawców.

Jak wskazuje Krzysztof Trębski z zarządu Tikrow

Wakacje to najlepszy okres dla licealistów i studentów na dorobienie, bo nie ma konieczności dzielenia czasu pomiędzy nauką, wykładami na uczelni a pracą. Poszukujący letniego zajęcia w pierwszej kolejności zwracają uwagę na stawki godzinowe i faktycznie ten czynnik wyboru jest bardzo ważny.

Nie tylko pieniądze są jednak ważne. W wakacje młodzi ludzie chcą często eksperymentować, a także zachować pewną elastyczność – aby jednocześnie popracować, ale także odpocząć.

Wakacyjne przygody oraz work & life balance

Krzysztof Trębski dodaje

Warto jednak pod lupę wziąć także elementy pozafinansowe. Korzystając z aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej mamy nie tylko możliwość przyjęcia zlecenia z dnia na dzień, ale próbowania swoich sił w różnych branżach, u różnych pracodawców. W ten sposób również sami decydujemy, kiedy i jak długo chcemy pracować, żeby zarobić na nasze potrzeby. A pieniądze dostajemy w ciągu doby po zrealizowanej pracy.

Eksperci Tikrow podają, że na czele rankingu znajdują się magazynierzy (z uprawnieniami UDT), pracownicy supermarketów, a także sklepów odzieżowych. Ci zarobić mogą dziennie około 300 zł netto. Szczególnie dobre warunki czekają pracowników gastronomii, którzy w weekend zarobić mogą nawet 1000 zł – i to bez doliczania napiwków. Te w polskiej kulturze na szczęście stanowią ciągle dodatek, a nie podstawę zarobków.

Na niezłe zarobki liczyć mogą także pracownicy produkcji, zwłaszcza w weekendy. Stawka godzinowa wynosi średnio 31 zł na rękę, a w weekendy pracownicy potrzebni są czasem nawet na 10-12 godzin dziennie, co daje przychody w kwocie około 750 zł.

Sam Tikrow jest platformą, poprzez którą można znaleźć pracę dorywczą nawet na jeden dzień, ze wskazaniem stawki i godzinowego wymiaru pracy. Tikrow podaje, że w 80% przypadków, pracodawcy są w stanie znaleźć chętnych już w ciągu 24 godzin od opublikowania ogłoszenia.