ecommerce Zakupy

Glovo ma dostarczyć zakupy z Biedronki w 15 minut

Glovo ma dostarczyć zakupy z Biedronki w 15 minut
Glovo ma dostarczyć zakupy z Biedronki w 15 minut
 

Sieć sklepów Biedronka zacieśnia współpracę z Glovo. Od kilku miesięcy klienci dyskontu mogą zamawiać przez tej aplikację zakupy, które są im dostarczane do domu. Nowy rozdział tej współpracy to dostawa ekspresowa. Od połowy października kurierzy dostarczą zakupy z Biedronki w ciągu 15 minut.

Dostarczą zakupy z Biedronki w ciągu 15 minut

Przez Glovo zakupy z Biedronki można dziś zamawiać 31 miastach Polski. Ekspresowa dostawa możliwa będzie w sześciu. Nowa usługa nazywa się Biedronka Express Biek. Będzie działać równolegle do standardowych dostaw zakupów do domu za pośrednictwem aplikacji Glovo. Produkty będą odbierane z 15 mikrocentrów dystrybucyjnych Biedronki  działających w sześciu największych miastach Polski. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Zakupy online dostępne są przez siedem dni w tygodniu.

Biedronka jest pierwszą ogólnopolską siecią sklepów stacjonarnych, która oferuje tak szybkie dostawy.  W „Bieku” można będzie zamawiać te same produkty i w tych samych cenach, co oferowane na sklepowych półkach Biedronki. Biedronka nie podała, jaki będzie koszt szybkiej dostawy zakupów do domu. W standardowej ofercie Glovo dostarcza za darmo zakupy, gdy kwota zamówienia wynosi przynajmniej 199 zł. Maksymalny koszt dostawy to 12,99 zł przy zakupach o wartości poniżej 50 zł.

„Naszym priorytetem jest dogłębne zrozumienie zmieniającego się stylu życia klientów i zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby ułatwić im życie oferując jak najszerszą paletę zakupów. Wzmocnione partnerstwo z Glovo jest ważnym krokiem w wypełnianiu tej misji ” powiedział Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki

Ile za ten ekspres?

Biedronka jest największą siecią handlowej w Polsce. Prowadzi 3154 sklepy w ponad 1100 miejscowościach. Glovo powstało w Barcelonie w 2015 roku. Ma miesięcznie ponad 3,8 mln aktywnych użytkowników. Testując od miesięcy dostawę zakupów z Biedronki obie firmy zauważyły, że można ją zrealizować w krótszym niż standardowa godzina czasie. Stąd nowa usługa.

Zakupy online mają w Polsce coraz więcej zwolenników. Badania pokazują, że żywność kupują zwykle kobiety. Doceniają oszczędność czasu, jaką dają im zakupy w sieci. Możliwość dostarczenia zakupów w kwadrans pod drzwi jest na pewno kusząca. Więcej czasu zajmuje często dotarcie do sklepu, a gdzie wypełnienie koszyka i powrót. Ważne będzie ile za ten ekspres trzeba będzie zapłacić.