Gry kupione w preorderze dostarczymy po premierze!

Zakupy dołącz do dyskusji 14.04.2015
Gry kupione w preorderze dostarczymy po premierze!

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Kupując gry w przedsprzedaży, oczekujesz, że dostaniesz je szybciej niż wszyscy, którzy zdecydują się na ich zakup w sklepie. Niestety ostatnio coraz częściej dzieje się na odwrót, co odstrasza od tej formy zamawiania gier.

Preorder to anglojęzyczna nazwa przedsprzedaży. W wielu przypadkach jest to pożądana forma nabywania różnego rodzaju produktów. Zwykle polega to na zamówieniu danej rzeczy wiele tygodni, a nawet miesięcy przed właściwą premierą w sklepach.

Dzięki temu podobnie jak ma to miejsce w przypadku choćby wycieczek czy urlopów, można zapłacić mniej, niż trzeba by było wydać w sklepie, lub otrzymuje się pewne wartości dodane w tej samej cenie. W przypadku gier często są to dodatkowe gadżety, abonamenty, rozszerzenia, postaci, bronie, pojazdy, które są niedostępne w innej formie zakupu.

Problemy występują, gdy premiery są przesuwane, a dystrybutorzy oferujące produkty w przedsprzedaży nie mogą zagwarantować dostępności w momencie, w którym spodziewa się go nabywca. W większości przypadków biorąc udział w przedpremierowych zakupach, regulaminy tychże sklepów czy wydawców przewidują takie sytuacje.

Problem pojawia się, gdy osoby mające otrzymać zamówiony produkt jeden, lub więcej dni przed pojawieniem się go na sklepowych półkach, dowiadują się, że dostawa dotrze do nich później! Rozczarowanie, złość, a także klimat, jaki miały wywołać zakupy, poszedł się paść.

Tak jest obecnie w przypadku premiery głośnej gry Grand Theft Auto V, którą zamówiło bardzo wiele osób w sklepie internetowym Agito.pl. Nabywcy mieli otrzymać ją przed premierą sklepową, a jak się okazuje, z doniesień coraz szerzej publikowanych na portalach internetowych, że zamawiający ją w przedsprzedaży otrzymają ją co najmniej dzień po premierze sklepowej.

Osoby wydające niemałą przecież kasę na produkt są rozczarowane. Ciekawe czy sklep zaoferuje im jakieś zadośćuczynienie z powodu niedogodności, czy umyje ręce.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupami dokonywanymi w formie przedsprzedaży, niewywiązaniem się firm z umów, nieuczciwymi sklepami internetowymi zgłoś się do naszych prawników, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, z chęcią doradzą i pomogą nawet w najtrudniejszych sprawach.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com