Przez cały dzień trwa dziś iBOOD Hunt – czy warto ufać największej dziś wyprzedaży w internecie?

Zakupy Dołącz do dyskusji (21)
Przez cały dzień trwa dziś iBOOD Hunt – czy warto ufać największej dziś wyprzedaży w internecie?

iBOOD Hunt 2017 można uznać za rozpoczęty. Na jednej z największych i najpopularniejszych internetowych wyprzedaży właśnie pojawiły się pierwsze zegarki, garnki, smartfony, kosiarki oraz iPady, a internauci rzucili się na serwery w poszukiwaniu okazji. 

iBOOD Hunt opinie wśród internautów ma pozytywne, choć oczywiście nie brakuje dość licznych głosów, że tak naprawdę to serwis już dawno nie oferuje ciekawych promocji i że po przejęciu przez Saturna to to już jest zupełnie nie to samo, co kiedyś. A na dodatek za granicą, w zagranicznych iBOOD-ach, mają taniej i lepiej. Być może jest w tym trochę prawdy, ale iBOOD Hunt to nadal dość dobre miejsce, by upłynnić nieco gotówki na sprzęt, którego wprawdzie nie potrzebujemy, ale pod wpływem chwili jednak zakupimy. Z tego też względu sprawdzamy czy regulamin dopuszcza np. możliwość odstąpienia od umowy. I kto stoi za tym całym przedsięwzięciem.

iBOOD Hunt 2017 – opinie

Serwis iBOOD to europejska platforma transakcji zawierająca największą liczbę ofert jednodniowych. Każdego dnia sprzedawana tam jest jedna do kilku rzeczy w okazjonalnej cenie. Oczywiście okazjonalność to pojęcie umowne, bo może się okazać, że na Allegro/Ceneo jest jednak taniej. Ale może też być tak, że promocja będzie naprawdę korzystna. Warto przy tym wyraźnie wczytać się w opis przedmiotu czy nie jest na przykład odnawiany/refurbished, bo iBOOD sprzedaje również i takie gadżety.

Za sprzedaż w Polsce odpowiada spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w Polsce. I to jest dobrze, to jest dość wiarygodne rozwiązanie, ponieważ oznacza, że ktoś tam namacalnie odpowiada za biznes w sensie prawnokarnym (mniejsza już o odpowiedzialność cywilną, która też występuje, ale tylko do pewnego poziomu). Jeśli czytaliście nasze opinie o BestCena.pl to wiecie, że niektórzy sprzedawcy potrafią bardzo komplikować z wynoszeniem spółek za granicę, ustanawianiem w kraju jedynie pośredników. Nie, iBOOD jest pod tym względem w porządku.

ibood hunt 2017 opinie

iBOOD Hunt 2017 – prawo do zwrotu

Sposób składania zamówienia wygląda podobnie, jak w innych sklepach internetowych. Sklep nie prezentuje na swoich stronach oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. To my składamy ofertę i dopiero potwierdzenie mailowe od sklepu świadczy o tym, że doszło do zawarcia umowy sprzedaży między nami a sklepem.

Regulamin przewiduje i honoruje wszelkie świadczenia wynikające z rękojmi. Honoruje też ustawowe prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni.

5. Klient będący Konsumentem, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, może odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostawy produktu. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia lub odesłanie towaru przed jego upływem. Produkt podlega zwrotowi, jeżeli jest w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu, posiada oryginalne opakowanie (jeśli to możliwe), kompletne wyposażenie i akcesoria oraz stosowne oświadczenie i dokumenty sprzedaży produktu. Zwrot powinien nastąpić nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych.

Regulamin ostatnio był aktualizowany w 2014 roku i to niestety widać, nie uwzględnia kilku drobnych i generalnie niezbyt istotnych zmian w prawie, które miały miejsce w międzyczasie (m.in. dot. polubownego rozwiązywania sporów). Generalnie jednak dokument sprawia wrażenie uczciwego, dostosowanego do prokonsumenckiego prawa w Polsce, zaś sam sklep jest godny zaufania. iBOOD Hunt 2017 wydaje się więc dobrą okazją do znalezienia różnych rzeczy w dobrej cenie. A czy uda się znaleźć okazję życia, czy też Hunt przyjmie postać garażowej wyprzedaży rupieci – to się okaże pod koniec dnia.