ING dość poważnie obniża oprocentowanie kont oszczędnościowych, pieniądze będą topniały jeszcze szybciej

Finanse Dołącz do dyskusji (414)
ING dość poważnie obniża oprocentowanie kont oszczędnościowych, pieniądze będą topniały jeszcze szybciej

Obniżka stóp procentowych, susza, widmo inflacji, wszystko to sprawia, że oszczędzający pieniądze będą stopniowo biednieli, gdyż za tę samą kwotę będzie można kupić coraz mniej. 

Dziś otrzymałem od ING informację SMS-ową, że od 7 lipca oprocentowanie na kontach oszczędnościowych się zmniejszy. To bardzo zła wiadomość dla osób, którym udało się zgromadzić jakieś oszczędności, ponieważ już przy obecnej inflacji utrzymywanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym nie było w stanie zapobiec negatywnym konsekwencjom spadku wartości pieniądza.

ING tnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Zgodnie z lipcowym cennikiem, będzie się to teraz odbywało w jeszcze szybszym tempie. Pewnym pocieszeniem jest natomiast fakt, że na skutek decyzji Rady Polityki Pieniężnej tańsze będą raty kredytów.

W komunikacie, który otrzymali dziś klienci właśnie decyzja RPP o obniżeniu stóp procentowych podawana jest jako argument za obniżeniem oprocentowania na kontach oszczędnościowych.

W marcu 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną Narodowego Banku Polskiego (NBP) o 0,50 punktu procentowego. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby obniżyć oprocentowanie na wskazanych niżej kontach oszczędnościowych w PLN, jednak nie więcej niż o 0,40 punktu procentowego. Zmiany przedstawiamy poniżej.

ING prawdopodobnie nie jest jedynym bankiem, który zdecyduje się na podobne obniżki na swoich kontach oszczędnościowych. Dziś także bank poinformował o zmniejszeniu oprocentowania na lokatach. Niewykluczone jednak, że część banków (np. Getin czy Idea Bank, które w ostatnich latach znalazły się w bardzo niekomfortowej sytuacji) będzie chciała kusić klientów wyższym oprocentowaniem, szukając w tym miejscu swojej szansy. Poniżej przedstawiamy naszą porównywarkę przygotowaną przez Depozaura, który porównuje oferty na konta oszczędnościowe – warto monitorować ją na żywo w najbliższych dniach, gdyż będą spływały aktualizacje ofert bankowych.

Jak zrezygnować z konta oszczędnościowego w ING?

Akceptacja nowych warunków ING nie wymaga żadnych dodatkowych aktywności z naszej strony. W razie braku akceptacji, do 6 lipca 2020 roku należy złożyć w banku:

  • wypowiedzenie umowy − wtedy umowa wygaśnie bez ponoszenia opłat ze skutkiem od dnia poinformowania Państwa o zmianach, nie później jednak niż do dnia, w którym te zmiany zostałyby zastosowane,
  • pisemne oświadczenie o braku akceptacji (sprzeciw) – wtedy umowa wygaśnie dzień przed wejściem zmiany w życie tj. 6 lipca 2020 r.