Śnieżka szuka pracownika. Miejsce jest niewątpliwie wyjątkowe, problemem może być jedynie dojazd do pracy

Praca dołącz do dyskusji (285) 31.05.2019
Śnieżka szuka pracownika. Miejsce jest niewątpliwie wyjątkowe, problemem może być jedynie dojazd do pracy

Justyna Bieniek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej szuka obserwatora meteorologicznego do swojego obserwatorium na Śnieżce. Oprócz ciekawego i rozwijającego zajęcia oferuje wyjątkowe miejsce pracy i super zespół. Jest tylko jeden minus, do biura trzeba codziennie dojść na piechotę.

Praca marzeń na szczycie Śnieżki

Ofert pracy marzeń na Bezprawniku było już sporo: przeprowadzka do Szwajcarii, praca w schronisku. Jeśli ktoś z was z nich skorzystał, pewnie ten artykuł do niego nie trafi, bo albo grzeje się gdzieś we Włoszech, albo patrzy na piękna panoramę Alp w Szwajcarii. Gorzej, jeżeli właśnie patroluje granicę zainspirowany serialem Wataha. Jeśli jednak nie jesteście w gronie tych szczęśliwców, to pewnie zainteresuje was, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej szuka specjalisty z zakresu meteorologii do pracy w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologiczne na… Śnieżce.

Z wymagań przedstawionych na stronie wynika, że IMGW szuka pracownika – specjalisty z zakresu zagadnień obejmujących meteorologię, klimatologię, mającego już pewne doświadczenie na podobnym stanowisku.

Miejsce pracy jest niewątpliwie godne uwagi, w końcu to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów w ogóle. Warto więc zastanowić się, czy na dziesięć dni w miesiącu nie przenieś się do bardziej surowych okoliczności przyrody. Podziwiając za to z okna roztaczającą się dookoła panoramę, zamiast ponurej ulicy jednego z polskich miast. Pewny minusem będzie oczywiście konieczność wyjścia z „biura”, ale znana prawda mówi, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.

IMGW szuka pracownika

Niestety ogłoszenie nie zawiera wysokości oferowanego wynagrodzenia. Trudno odnieś się więc do opłacalności tego poświęcenia. Jedno jest pewne, z opisu wymagań wynika, że pod względem fizycznym będzie ono dość spore. Pracownik będzie musiał przychodzić do pracy na piechotę, w zimie natomiast na nartach. Dodatkowo będzie musiał zmagać się z silnym wiatrem, oblodzeniami, niską temperaturą, niską wilgotnością powietrza oraz tłumem turystów na szczycie.

Jeśli jednak te wymagania nie zniechęcają was już na początku, to na wysyłanie CV Instytut czeka do 10 czerwca.