Partnerzy serwisu:
ecommerce Zakupy

99 proc. przesyłek dotrze do klientów już następnego dnia. Współpraca InPost i MODIVO kwitnie

Rafał Chabasiński
17.08.2022
99 proc. przesyłek dotrze do klientów już następnego dnia. Współpraca InPost i MODIVO kwitnie

Już niedługo klienci MODIVO będą mogli liczyć na błyskawiczną dostawę zamówionych towarów. Niemal wszystkie przesyłki dotrą do klientów już następnego dnia. Wszystko dlatego, że zacieśniła się współpraca firm InPost i MODIVO. Sklep zdecydował się skorzystać z centrów fulfillmentu oferowanych przez InPost.

Klienci MODIVO otrzymają zamówione towary już następnego dnia rano

Prezes InPost Rafał Brzoska pochwalił się na Twitterze kolejnym owocem współpracy pomiędzy swoją firmą a MODIVO. Klienci tego sklepu internetowego już niedługo odczują zmianę, która jest dla nich jednoznacznie korzystna. W końcu kto z nas nie chciałby otrzymywać zamówionego towaru już następnego dnia z samego rana?

MODIVO zdecydowało się skorzystać z usługi InPost Fulfillment. Tym samym za cały proces realizacji zamówień złożonych w sklepie będzie odpowiadać InPost. Produkty dostępne na MODIVO trafią do centrów fulfillmentu operatora. Kompleksowa obsługa nie kończy się jednak na magazynowaniu towarów. InPost bierze na siebie jego pakowanie, wydanie do doręczenia, dostawę do klienta oraz obsługę ewentualnych zwrotów towaru.

Z punktu widzenia konsumenta najważniejsze jest to, że towary zamówione do godziny 20:00 trafią do niego już następnego dnia. To o tyle ważne ułatwienie, że nawet 40 proc. zamówień jest składanych w godzinach między 14:00 a 20:00. Z punktu widzenia sklepu internetowego usługa fullfilmentu to przede wszystkim usprawnienie realizacji zamówień, co przekłada się wprost na niezwykle ważne w dzisiejszym ecommerce ogólne zadowolenie klienta z kontaktu z daną marką. Przekłada się ono wprost na mniejszą liczbę zwrotów, według szacunków InPostu nawet o 10 proc.

Współpraca InPost i MODIVO pozwoli sklepowi internetowemu wykorzystać szereg zalet usługi fullfilmentu

To jednak nie koniec zalet tego typu usług. Fullfilment pozwala także ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Przede wszystkim dlatego, że skorzystanie z takiej usługi pozwala wyeliminować konieczność posiadania własnej przestrzeni magazynowej. To nie tylko zamiana kosztów stałych na takie, które wynikają wprost z aktualnej skali działalności.

Współpraca z profesjonalnym operatorem logistycznym po prostu usprawnia funkcjonowanie sklepu internetowego i upraszcza zarządzanie nim. Sprzedawca przez cały proces zachowuje pełną kontrolę nad swoim towarem. Dodatkowo InPost w ramach swojego fullfilmentu oferuje także szereg usług dodatkowych. Firma zachwala między innymi dostosowywanie produktów sklepu do wymagań rynku EU za pomocą naklejania nowych etykiet językowych, ulotkowanie i formy samplingu.

Nie bez znaczenia jest także kwestia ochrony środowiska, która już jest ważnym elementem współpracy InPost i MODIVO. EkoBox InPost, będące nowoczesnym opakowaniem wielokrotnego użytku, po raz pierwszy pojawiło się właśnie w MODIVO. Równocześnie InPost od samego początku kładzie silny akcent na kwestie ekologiczne. Model dostarczania przesyłek oparty o Paczkomaty pozwala zredukować emisję CO2 w trakcie dostawy nawet o 75 proc. Firma cały czas jednak stara się usprawniać swoje usługi i co rusz stawia na kolejną innowację.