Jeśli chcesz pomóc Ukraińcom, to możesz zrobić to przez… Airbnb

Społeczeństwo Zagranica Dołącz do dyskusji (34)
Jeśli chcesz pomóc Ukraińcom, to możesz zrobić to przez… Airbnb

Wojna trawi Ukrainę. Wojska Putina kontynuują zbrodnicze działania. Ludzie z całego świata starają się wspomagać Ukraińców. Internauci znaleźli kolejny sposób na to, jak mogą zdalnie pomóc Ukraińcom. Za pośrednictwem Airbnb rezerwują noclegi na Ukrainie, a środki z rezerwacji trafiają do ukraińskich właścicieli mieszkań.

Organizowane są paczki, transporty, noclegi oraz posiłki. Trwają liczne zbiórki, z których zebrane środki mają zostać przeznaczone na zakup uzbrojenia oraz amunicji. Cały świat wspiera walczącą o wolność i niepodległość Ukrainę. Na Federację Rosyjską nałożone zostały niezwykle dotkliwe sankcje gospodarcze. Wielkie firmy tj. Apple, Coca-Cola, Adidas czy BMW postanowiły opuścić Rosję. Na ciekawy pomysł pomocy pozostającym w Ukrainie wpadli internauci. Od kilku dni masowo za pośrednictwem Airbnb rezerwują noclegi w ukraińskich mieszkaniach i domach.

Airbnb to portal znany podróżnikom z całego świata. Dzięki platformie otrzymujemy dostęp do bazy noclegowej obejmującej ponad 35 tysięcy miast z całego świata.

Zarezerwuj Airbnb, aby pomóc Ukraińcom

Gospodarze Airbnb w Ukrainie są zalewani rezerwacjami od ludzi z całego świata, którzy wcale nie planują ich odwiedzać. To wypadkowa kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych, której nadrzędnym celem jest wsparcie Ukraińców, którzy zostali niejako zamknięci w oblężonych przez Rosjan miastach.

Zdaniem rzecznika Airbnb od początku trwania, czyli od 2 marca br. goście z całego świata zarezerwowali na Ukrainie ponad 61.000 noclegów. W akcję zaangażowali się szczególnie Amerykanie. Poza rezerwacjami zasypują ukraińskich gospodarzy słowami wsparcia.

W tym miejscu warto podkreślić także postawę Airbnb. Firma zrzeka się jakichkolwiek opłat manipulacyjnych i prowizyjnych. Zatem całość wpłacanych środków trafi do potrzebujących. Obywatele Ukrainy, którzy szukają za pośrednictwem serwisu mieszkań mogą liczyć na wyjątkową hojność ze strony gospodarzy. Ponadto, Airbnb.org oraz Airbnb ogłosiły, że oferują bezpłatne, krótkoterminowe zakwaterowanie dla nawet 100.000 uchodźców uciekających z Ukrainy. Pobyty zostaną sfinansowane przez Airbnb Inc., darczyńców Funduszu na rzecz Uchodźców Airbnb.org, a także dzięki hojności gospodarzy. Tym samym, warto podkreślić, że każdy zainteresowany wsparciem może wspomóc ten wysiłek, a wszelkie informacje znajdzie na tej stronie.

Mieszkańcy m.in. Kijowa podkreślają, że dzięki środkom z Airbnb są w stanie płacić za swoje najpilniejsze, bytowe potrzeby. Ponadto, warto podkreślić, że sam serwis również dołączył firm oraz instytucji, które nałożyły sankcję na Białoruś oraz Rosję.