Ważne – do 21 kwietnia niektórzy z Was mogą rozwiązać umowę z T-Mobile bez dodatkowych opłat!

Gorące tematy Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (24)
Ważne – do 21 kwietnia niektórzy z Was mogą rozwiązać umowę z T-Mobile bez dodatkowych opłat!

Jeśli w ostatnim czasie nie jesteście zadowoleni z usług swojego operatora i zastanawiacie się jak rozwiązać umowę z T-Mobile, teraz jest najlepszy moment do podjęcia tego typu decyzji. 

Jak wypowiedzieć umowę z T-Mobile?

Po głośnej sprawie jednego z operatorów, która miała miejsce kilka lat temu, niestety – nieco na naszą niekorzyść (ale obiektywnie oceniając: sprawiedliwie) zmieniły się przepisy pozwalające na rozwiązanie umowy z operatorem. Otóż wtedy operator musiał dostosować swój regulamin do dość licznych zmian w prawie, a to z kolei zaowocowało możliwością wypowiedzenia często nawet niedawno zawartej umowy (i to z drogimi telefonami  pakiecie) przez abonentów.

Ustawodawca uwzględnił okoliczności tamtej historii i po kilku latach zmienił prawo w taki sposób, że abonent dalej może wypowiedzieć umowę swojemu operatorowi, ale tylko wtedy, gdy zmiana jej warunków nie nastąpiła na skutek dostosowania ich do przepisów zmieniającego się prawa. Oczywiście operatorzy są świadomi, że to nie jest dla nich korzystny układ i takie sytuacje mają miejsce stosunkowo rzadko. Jednak właśnie teraz przydarza się sieci T-Mobile.

Jak rozwiązać umowę z T-Mobile?

Niestety, krąg podmiotów uprawnionych do rozwiązania umowy w tym konkretnym przypadku, o którym rozmawiamy dzisiaj, jest ograniczony. Jak donosi serwis TelePolis, dotyczy on tylko planów taryfowych Jump profirma z których znikają usługi:

Nielimitowany Roaming T-Mobile, Travel & Surf w Międzynarodowej Strefie T-Mobile, Travel & Surf UE Abonament – 1 GB oraz Travel & Surf UE Abonament – 4 GB. Zamiast powyższych klienci otrzymują pakiet Minuty i SMS w UE – 500 oraz Travel & Surf UE Abonament – 500 MB (Jump profirma XL), a w Jump profirma XL specjalna oraz Jump profirma XLL dochodzi jeszcze usługa Roaming UE przychodzące – bez limitu.

Do dnia wejścia w życie nowych warunków współpracy z operatorem, można rozwiązać umowę z T-Mobile bez doliczania dodatkowych opłat umownych. Warto jednak pamiętać, że jeżeli u operatora kupiliśmy telefon w systemie ratalnym to z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa jest on przedmiotem osobnej umowy ratalnej i zerwanie umowy o świadczenie usług nie będzie dotyczyło tej sytuacji.

Jak rozwiązać umowę z T-Mobile w ramach tych konkretnych zmian? Przede wszystkim zajrzyjmy do skrzynki pocztowej upewniając się, że przysługuje nam prawo do rozwiązania umowy – operator powinien poinformować nas o planowanych korektach regulaminu drogą pocztową. Wypowiedzenie najlepiej złożyć drogą pisemną np. w salonie operatora. Na podjęcie decyzji mamy czas do 21 kwietnia.

Ze względów dowodowych należy zachować potwierdzenie, a jeśli nie wierzycie dlaczego może być ono przydatne, przeczytajcie historię Piotra, który borykał się swego czasu z Play, a nękali go już nawet windykatorzy.