Koniec loterii spisowej już blisko. Zarejestrować się można tylko do 7 lipca

Codzienne Państwo Dołącz do dyskusji (22)
Koniec loterii spisowej już blisko. Zarejestrować się można tylko do 7 lipca

Koniec loterii spisowej nastąpi 14 lipca. Wówczas odbędzie się finałowe losowanie szesnastu samochodów osobowych. Jeżeli ktoś chciałby wziąć niej udział, to musi się spieszyć. Zarejestrować się można tylko do 7 lipca. 

Możliwość rejestracji w loterii spisu powszechnego skończy się w środę 7 licpa

Loteria spisu powszechnego stanowi zachętę, by skorzystać z możliwości samospisu internetowego zanim zaczną się z nimi kontaktować rachmistrzowie. Co prawda udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy, jednak wszystkim zainteresowanym stronom zależy na tym, by cały proces przebiegał możliwie szybko i sprawnie. W tym przypadku akurat lepiej zachęcać, niż straszyć karami pieniężnymi za uchylenie się od spisania.

Główną nagrodę stanowi 16 samochodów Toyota Yaris. Dodatkowo można wygrać także specjalne karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 złotych. W ich przypadku losowania przeprowadzano dwa razy w każdym miesiącu trwania loterii spisowej. Pozostało jeszcze jedno, 9 lipca. 14 lipca odbędzie się losowanie nagrody głównej.

Koniec loterii spisowej wiąże się z zakończeniem pierwszego etapu spisu powszechnego. Od 23 czerwca z jeszcze niespisanymi osobami zaczęli kontaktować się rachmistrzowie. Równocześnie środa 7 lipca to ostatni dzień, w którym możemy zarejestrować swój udział w loterii.

Po dokonaniu spisu możemy zgłosić taką wolę. Zostanie nam wygenerowany specjalny kod, który następnie podajemy w formularzu rejestracyjnym dostępnym na stronie internetowej loterii. Musimy podać również nasz adres mailowy, telefon, oraz województwo w którym mieszkamy. Ta ostatnia kwestia jest o tyle istotna, że nagrody rozdzielone są pomiędzy poszczególne województwa.

Koniec loterii spisowej pokrywa się mniej-więcej z początkiem loterii dla zaszczepionych

Warto przy tym wspomnieć, że każde spisanie się generuje tylko jeden kod. Dotyczy to także sytuacji, w których wszystkich domowników spisuje jedna osoba. Jeśli komuś bardzo zależy na udziału w loterii, musi wówczas spisać siebie – i domowników – po raz kolejny. Jest przy tym jedno ułatwienie: spis powszechny 2021 pytania o naszą nieruchomość zadaje tylko za pierwszym razem.

Koniec loterii spisowej nie oznacza jednak, że możliwość dokonania samospisu zostanie wyłączona. Jeżeli jeszcze nie spisał nas rachmistrz, to cały czas możemy wypełnić obowiązek spisania się za pomocą internetowej aplikacji dostępnej na stronie spis.gov.pl.

Jak loteria spisowa wypadła względem przeprowadzanej w tym samym czasie loterii Narodowego Programu Szczepień? Ta druga jest organizowana przez Totalizator Sportowy. Przewidziano w niej dużo więcej możliwości zdobycia nagród, w tym automatyczne nagrody pieniężne przy rejestracji. Choć liczba samochodów jest porównywalna, to loteria szczepionkowa dodatkowo pozwala wygrać hulajnogi elektryczne, nagrody pieniężne w wysokości 50 tysięcy złotych i dwie nagrody po milion złotych w finale.

Obydwie loterie mają podobny czas trwania. Loteria spisu powszechnego trwa od maja do połowy lipca, szczepionkowa od lipca do 6 października. Przyczynę różnic w skali jednej i drugiej najprawdopodobniej należy upatrywać w ich budżetach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wziąć udział w obydwu.