Bank Pekao chce płacić swoim klientom do 600 złotych za założenie konta dla firm

Finanse Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji (11)
Bank Pekao chce płacić swoim klientom do 600 złotych za założenie konta dla firm

Banki coraz częściej walczą o klienta w sposób zbliżony do operatorów telekomunikacyjnych – promocjami. Swoje „Konto Przekorzystne Biznes” przedsiębiorcom dedykuje też Bank Pekao.

Konto Przekorzystne Biznes jest dedykowane przedsiębiorcom, których roczny obrót nie przekracza 5 milionów złotych. Nie ma przy tym ograniczenia, czy chcemy je założyć w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej, czy spółki.

Konto Przekorzystne Biznes w banku Pekao – na czym ono polega?

Pekao przez pierwszy rok nie będzie pobierał opłat za prowadzenie konta, jeżeli nasza firma rozpoczyna właśnie działalność gospodarczą. Jeżeli jest organizacją typu non-profit konto pozostanie darmowe nawet po upływie roku. Co więcej, nawet po upływie roku opłaty (9 zł) za konto najpewniej da się uniknąć, jeżeli wykażemy na nim przynajmniej minimalną aktywność – na przykład przelew do ZUS, US, wpływy w wysokości 2000 złotych, 1 transakcję wymiany walut w banku itd.

Pekao do swojego konta zachęca też kartą wielowalutową MasterCard Business, do 5 rachunków w: PLN, EUR, GBP, USD i CHF. Po wykonaniu operacji na kwotę przynajmniej 300 złotych miesięcznie, karta jest darmowa. W przeciwnym wypadku kosztuje miesięcznie 7 złotych.

Warto też podkreślić, że konto można oczywiście obsługiwać za pośrednictwem mobilnej aplikacji banku o nazwie PeoPay. Jako jedna z nielicznych posiada funkcjonalną wersję demonstracyjną, więc można pobrać ją z AppStore oraz Google Play i przetestować jak spisuje się w akcji jeszcze przed zamówieniem konta.

Konto Przekorzystne Biznes ma też swój często spotykany w bankach system rabatowy dla firm. W chwili obecnej oferuje m.in. 4% zniżki na Bookingu, 12% na Poczcie Kwiatowej czy 15% na porady prawne online od Availo.

Zanim przejdziemy do gwiazdy wieczoru, warto wspomnieć, że jedną rzeczą bank Pekao kusi przedsiębiorców – terminal za grosze. Przedsiębiorcy, którzy dotąd nie umożliwiali płacenia kartą, będą mogli na 18 miesięcy wydzierżawić go od banku za darmo. Tacy, którzy już na to pozwalali – przez rok za złotówkę miesięcznie. Tu warto zwrócić uwagę na ten aspekt, ponieważ w ostatnim czasie banki żywo rywalizują ze sobą m.in. w ofercie na terminale płatnicze.

Konto Przekorzystne Biznes – jak zarobić 600 złotych?

Do tej pory omówiliśmy co będzie bardzo tanie, co będzie dawało zniżki lub co będzie rozdawane za darmo. Jednak dziś banki walczą o klienta, a już w szczególności – o klienta firmowego. Dlatego też partner naszego dzisiejszego tekstu bardzo chętnie chwali się tym, że pozwoli przedsiębiorcom zarabiać. Promocja na Konto Przekorzystne Biznes pozwala na uzbieranie łącznie nawet 600 złotych przy spełnieniu następujących warunków:

  • 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes (jednorazowo)
  • 200 zł za umowę o terminal płatniczy (jednorazowo)
  • 200 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy

Oczywiście każdy z punktów zawiera dodatkowe obostrzenia, jednak nie są one szczególnie trudne do spełnienia (na przykład konieczne jest dokonanie przelewu do ZUS). Oczywiście trudno namawiać kogoś na branie kredytu tylko dla premii 200 złotych, jednak jeśli ktoś spodziewa się niewielkich problemów z płynnością, to być może ta właśnie promocja skrojona jest pod jego potrzeby. No i warto zauważyć, że produktem kredytowym jest nie tylko pożyczka, ale też karta kredytowa, a z tych korzystamy coraz chętniej.

Szczegóły propozycji Banku Pekao możecie przeczytać na stronie internetowej promocji.

Jak się zapewne domyślacie, artykuł zawierał lokowanie oferty Banku Pekao. Ale hej – to bardzo uczciwa oferta, a ostateczna decyzja należy oczywiście do Was.