Łatwiejszy egzamin na prawo jazdy? W planach m.in. rezygnacja z placu

Gorące tematy Moto Dołącz do dyskusji (81)
Łatwiejszy egzamin na prawo jazdy? W planach m.in. rezygnacja z placu

Łatwiejszy egzamin na prawo jazdy – w planach zmian znikna test na placu manewrowym lub przynajmniej jego elementy.

O tym, że egzamin na prawo jazdy nigdy nie był łatwy, wie większość tych, którzy męczyli się, aby zdobyć upragnione „prawko”. Reszta miała być może fenomenalną wiedzę teoretyczną i praktyczną lub po prostu ściemnia. Okazuje się, że po zmianach „na gorsze” mogą przyjść kolejne, dzięki którym egzamin na prawo jazdy może być… łatwiejszy!

Łatwiejszy egzamin na prawo jazdy

Pisaliśmy już o prawach jazdy sporo, ale ciągle pojawiają się tematy, które mogą interesować wszystkich, którzy chcą zdawać egzamin na prawo jazdy. Zainteresowani, to nie tylko przyszli kierowcy, ale także obecni, którzy w związku z różnymi wykroczeniami stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Wiele mówi się i pisze o tym, że WORDy w wielu miastach zarabiają na oblewaniu kandydatów na kierowców. Rekordziści podchodzili do egzaminów aż kilkadziesiąt razy! Spora część odpada już na części teoretycznej, ale jeśli uda się ją zaliczyć, to pozostaje jeszcze plac manewrowy i jazda po mieście.

Jak donoszą dziennikarze Rzeczpospolitej, nadejść mogą kolejne zmiany dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Tym razem jednak nie chodzi o jeszcze większe utrudnianie, ale o… ułatwienie! Minister Infrastruktury potwierdził, że wpłynęły propozycje dotyczące zmian, które są rozważane.

Jedne z propozycji dotyczą likwidacji konieczności zaliczenia jazdy w przód, tył i po łuku, a inne sugerują całkowitą likwidację egzaminu na placu manewrowym, a wszystkie te elementy miałyby być sprawdzane podczas jazdy po mieście.

Może to i ułatwienie, ale manewry między słupkami są na pewno mniej stresujące niż wykonanie tychże w ruchu drogowym, pomiędzy zaparkowanymi samochodami, wśród przechodniów i innych obiektów. Osobiście bałbym się sprawdzać swoje umiejętności, które miałem, gdy zdawałem egzamin na prawo jazdy w ruchu miejskim. Cofanie po wąskim łuku, parkowanie równoległe, proste, etc. może teraz przysporzyć kandydatom na kierowców niezłej nerwówki.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów związanych z egzaminami na prawo jazdy, utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów, a także wszelkimi innymi, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Fot. łatwiejszy egzamin na prawo jazdy // Pexels