Majówka w hotelu w Polsce niemożliwa? Nieprawda. Pobyty lecznicze dozwolone. Skierowanie wystawi hotelowy lekarz

Dobre wiadomości Zdrowie Dołącz do dyskusji (386)
Majówka w hotelu w Polsce niemożliwa? Nieprawda. Pobyty lecznicze dozwolone. Skierowanie wystawi hotelowy lekarz

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by majówkę spędzić w hotelu, korzystając z pełnej jego oferty. Warunek jest jeden. Trzeba postawić na podreperowanie zdrowia. Obiekty, które mogą się pochwalić bazą rehabilitacyjną z pewnością majówkę będą mogły uznać za udaną.

Majówki nie oddamy

Polacy kochają podróże. Gdy portal turystyczny eSky zapytał o plany po Covidzie, ci którzy je mieli, na pierwszym miejscu wymienili podróż. Potwierdzają to badania Europejskiej Komisji Podróży. Na pytanie czy w ciągu najbliższych 6 miesięcy planujesz wyjazd prawie 80 procent rodaków odpowiedziało – tak! To krótkie tak uczyniło nas największymi amatorami wojaży w UE. Pokonaliśmy Włochów, Niemców, Austriaków i Holendrów. Dlatego, gdy minister zdrowia, Adam Niedzielski, tydzień temu odwołał majówkę, Polacy nie posłuchali. Rzucili się na portale za pośrednictwem, których mogli zarezerwować nocleg lub wyjazd. Hiszpania, Turcja, Egipt, Dominikana, Zanzibar przyjmują z otwartymi rękami.

Nadchodzi maj więc o zdrowie dbaj

Nie ma sprawiedliwości na świecie, mają prawo myśleć właściciele polskich hoteli i obiektów noclegowych, którzy z bólem serca obserwują tę ucieczkę klientów.  Nie wszyscy jednak mają powody do zmartwień. Całkowicie legalnie można organizować pobyty lecznicze. Trzeba tylko mieć skierowanie. Część hoteli, które mają własną bazę rehabilitacyjną oczekuje, by gość przyjechał ze skierowaniem od swojego lekarza prowadzącego lub fizjoterapeuty. Inne zapraszają, jeśli mają jeszcze wolne miejsca, a skierowanie wystawi ich lekarz. Koszt 50 zł, choć czasem i tego wydatku nie musimy ponosić.

„Goście, którzy decydują się na wykupienie pakietów rehabilitacyjnych mają koszt wystawienia skierowania w cenie. Pozostali, którzy chcą mieć wpływ na ilość zabiegów i wykupują zwykły pobyt, muszą za skierowanie zapłacić. Tych drugich nie brak, bo zwykle taka opcja wypada taniej ” tłumaczą na recepcji.

Problem ze skorzystaniem z hotelu może wynikać nie z obostrzeń, ale z braku miejsc.

„Na ten moment, nie mamy już ani jednego wolnego pokoju. Proszę spróbować za kilka dni, bo nie wpłynęły jeszcze wszystkie zaliczki ” usłyszałam w jednym z hoteli typu medical&spa, którego ofertę można uznać za konkurencyjną cenowo.

Bez problemu można jeszcze znaleźć wolne pokoje w obiektach, w których dwie osoby za noc muszą zapłacić 800 i więcej złotych.