Mandaty za stawianie parawanów na plaży?

Gorące tematy Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (169)
Mandaty za stawianie parawanów na plaży?

Darłowo chce wystawiać mandaty za stawianie parawanów na plaży.

Znacie tak zwanych Januszy Parawaningu znad polskiego morza? Jeśli nie, to polecam poszukać tej frazy w wyszukiwarce Google. W skrócie chodzi o osoby, które we wczesnych godzinach porannych śmigają po plaży i oznaczają teren. To znaczy nie tyle oznaczają, co zajmują parawanem kawałek plaży i uciekają aby dokończyć sen, albo zjeść z rodziną, która dopiero wstaje, śniadanie. Władze Darłowa mają tego dość i chcą wystawiać mandaty za stawianie parawanów na plaży.

Parawanowi zdobywcy są zmorą polskich plaż już od kilku sezonów. W tym roku jednak zakusy plażowiczów kombinatorów przeszły wszelkie granice. Niejednokrotnie nie ma sposobności by łatwo dostać się do morza. Najzagorzalsi wczasowicze stawiają skrajne brzegi parawanu w miejscu, w którym brzeg obmywany jest falami. Sąsiad zaznacza swój kawałek piasku, niemal stykając się z poprzednikiem. W taki sposób powstają swego rodzaju osiedla, przez które nijak nie można przejść.

Co więcej, kolejne rzędy robią dokładnie to samo. Jednakże oni, żeby dostać się do wody, wyjść do toalety, czy jak to niektórzy cwaniacy nazywają „na wydmę”, albo po loda lub inną drożdżówkę, muszą przejść co najmniej kilkadziesiąt metrów w którąkolwiek stronę. Ten problem dotyczy nie tylko plażowiczów. Wyobraźcie sobie, co sądzą o tym ratownicy, którzy, aby ratować życie tychże plażowiczów, muszą przedzierać się przez te zasieki. To gorsze niż bieg z przeszkodami.

Głównie z powodów bezpieczeństwa, a także biorąc pod uwagę wygodę plażowiczów, władze Darłowa chcą zmienić prawo. Podobnie jak ma to miejsce w Hiszpanii, gdzie turyści oznaczali teren nie parawanami a parasolami. Zmieniono prawo i samotnie stojące parasole są banderolowane, a ich właściciele dostają mandaty. Tego samego chce burmistrz Darłowa i w następnym roku będą wystawiać mandaty za stawianie parawanów na plaży.

Mam nadzieję, że takie mandaty będą dotkliwe, ale że też będzie monitoring wydm i wysokie mandaty za śmiecenie, by kombinatorzy nie robili sobie z nich toalet, nie zostawiali butelek, o które ludzie chodzący po piasku na bosaka ranią sobie stopy. Czy macie jeszcze jakieś sugestie, za co powinny być mandaty?

Jeśli masz problemy związane z nieodpowiednim zachowaniem, śmieceniem, dewastacją terenów nadmorskich i jeziornych, a także z wszelkimi innymi sprawami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.