Dziś wypłata, a tymczasem wielu czytelników skarży nam się na to, że mBank znowu nie działa

Finanse Dołącz do dyskusji (170)
Dziś wypłata, a tymczasem wielu czytelników skarży nam się na to, że mBank znowu nie działa

Jeżeli masz konto w mBanku i nie możesz dostać się do serwisu transakcyjnego, to nie restartuj routera. Internetowy serwis transakcyjny mBank nie działa i nie ma żadnych informacji co do powodu i czasu trwania awarii.

mBank nie działa

Jeżeli chcesz wykonać ważne operacje finansowe poprzez serwis transakcyjny mBank lub aplikację mobilną, to bardzo możliwe, że w najbliższym czasie się to nie uda. Według informacji, które przekazują nam czytelnicy, występują problemy zarówno z internetowym serwisem transakcyjnym, jak i aplikacją mobilną.

Podczas korzystania z usług banku, zauważyć można kilka różnych problemów. Pierwszym, nadrzędnym, jest znaczne spowolnienie działania systemu, tak, jakby występował problem z połączeniem internetowym. Dopiero za trzecim razem udało mi się wyświetlić stronę główną serwisu transakcyjnego, ale każda operacja powoduje ponowne, kilkunastosekundowe przeładowanie strony.

Skorzystanie z aplikacji mobilnej niestety nie jest rozwiązaniem. Działa ona połowicznie, wyświetlając użytkownikowi błędy o rzekomym braku połączenia z internetem.

Awarie w polskich bankach

Niestety nie wiemy, co jest powodem utrudnień, ani kiedy zostaną rozwiązane opisywane problemy. Miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej, bo ostatni dzień miesiąca, to dla niektórych nie tylko dzień wypłat, ale i konieczność dokonania ważnych przelewów, czy innych działań. Tego typu awaria w mBanku, który to kładzie szczególny nacisk na przenoszenie funkcjonalności do sieci, jest dla klientów szczególnie uciążliwa.

Podobne problemy z mBankiem miały miejsce nie dalej, jak tydzień temu. Wówczas również nie działało logowanie, a także infolinia, czy — nawet — płatności BLIK. Problemy zostały relatywnie szybko rozwiązane, więc miejmy nadzieję, że i dzisiejsza awaria nie potrwa długo

Jakiś czas temu Jakub Kralka pisał, że bank ING to jedna wielka awaria. Niestety, w dobie cyfryzacji usług z zakresu bankowości, awarie stają się coraz częstsze. Wejście w życie dyrektywy PSD2 wymusiło na instytucjach finansowych wprowadzenie szeregu zmian, które mogą (ale nie muszą) mieć wpływ na niestabilność systemów banków.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego tygodnia awarię miał nie tylko mBank, ale również wspomniane ING, Volkswagen Bank, Santander czy Alior Bank.

Źródło zdjęcia: mat. prasowe mBank