Media Expert ostrzega przed pseudo laptopami za 2500 zł. Nie spełniają standardów, czasem są wręcz próbą oszustwa

Edukacja Technologie Dołącz do dyskusji
Media Expert ostrzega przed pseudo laptopami za 2500 zł. Nie spełniają standardów, czasem są wręcz próbą oszustwa

Dziwnym zbiegiem okoliczności, w roku wyborczym cyfryzacja edukacji w Polsce staje się coraz bardziej zaawansowana, a Ministerstwo Cyfryzacji naiwnie wierzyło, że kolejne rozdawnictwo publicznych pieniędzy kupi im głosy poparcia (jak wiemy, tak się nie stało). 

Media Expert, jeden z wiodących sprzedawców elektroniki w naszym kraju, przyłączył się do inicjatywy rządowej, proponując nauczycielom korzystne warunki zakupu laptopów. Jednocześnie ostrzega też przed oszustami.

Laptopy dla nauczyciela w Media Expert

Oficjalnym założeniem programu „Laptop dla Nauczyciela” jest ułatwienie nauczycielom pracy w nowoczesnej rzeczywistości cyfrowej. Wykorzystanie laptopa w procesie kształcenia ma przynieść korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom, czyniąc naukę bardziej dynamiczną i dostosowaną do aktualnych potrzeb.

Dzięki wsparciu polskich podatników, nauczyciele mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 2500 zł na zakup sprzętu. Media Expert oferuje produkty spełniające kryteria ministerstwa w swoich licznych sklepach stacjonarnych oraz online. Co więcej, nauczyciele mają możliwość wyboru bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu, dokładając własne środki.

Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert, podkreśla, że wszystkie oferowane produkty są w pełni zgodne z wytycznymi ministerstwa, co gwarantuje bezproblemowe rozliczenie dofinansowania. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma oferuje 3-letnią gwarancję door-to-door, fachowe doradztwo oraz pomoc w obsłudze formalności związanych z zakupem.

Uwaga na nieuczciwe oferty

Niestety, popularność programu przyciągnęła również nieuczciwych sprzedawców, oferujących sprzęt, który nie spełnia kryteriów Ministerstwa Cyfryzacji. Takie nieprawidłowości najczęściej można zaobserwować na różnego rodzaju platformach aukcyjnych oraz marketplacach. Zakup niespełniającego wymagań sprzętu może przynieść więcej problemów niż korzyści. Skorzystanie z oferty niesprawdzonych sprzedawców może powodować późniejsze problemy w użytkowaniu lub konieczność dokonania zwrotu takiego produktu. Szczególnie, gdy okaże się, że dany laptop został dostosowany do wytycznych Programu już po opuszczeniu taśmy fabrycznej.

Oprócz wsparcia finansowego, nauczyciele korzystający z oferty Media Expert mogą liczyć na 20% zniżki na akcesoria marki Mad Dog oraz komfortowy program rat 0%. Wszelkie formalności związane z zakupem są także uproszczone, a proces rejestracji w systemie Ministerstwa Cyfryzacji trwa zaledwie 15 minut.