Wiedźmin, Lem, Lewandowski – monety kolekcjonerskie to znakomity pomysł na wyjątkowy prezent z okazji pierwszej komunii świętej w dobie niepokojów i inflacji

Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Wiedźmin, Lem, Lewandowski – monety kolekcjonerskie to znakomity pomysł na wyjątkowy prezent z okazji pierwszej komunii świętej w dobie niepokojów i inflacji

Zaczyna się sezon komunijny 2023. Oznacza to poważny dylemat dla członków rodziny i znajomych. Polska tradycja sugeruje obdarować przystępujące do sakramentu dziecko prezentem. Mennica Gdańska ma dla takich osób interesującą propozycję. Monety kolekcjonerskie na pierwszą komunię świętą to znakomity pomysł na niezwykły i ponadczasowy prezent.

Wybranie właściwego prezentu komunijnego wcale nie jest proste. Na szczęście z pomocą przychodzi Mennica Gdańska

W okresie pomiędzy kwietniem a czerwcem dzieci katolików przystępują w Polsce do pierwszej komunii świętej. To nie tylko pierwsze świadome przeżycie duchowe młodego człowieka, ale także prywatne święto o bardzo dużym znaczeniu kulturowym. Tradycja nakazuje zorganizować spotkanie dla członków rodziny i znajomych, w którego trakcie dziecko zostaje obdarowane przez nich prezentami. Nie ma się przy tym co oszukiwać: zwyczajowo taki prezent powinien być stosunkowo wartościowy. Dotyczy to zwłaszcza najbliższych krewnych oraz chociażby rodziców chrzestnych.

Sezon komunijny oznacza w takich przypadkach konieczność zmierzenia się z ważnym dylematem. Co właściwie sprezentować dziecku przystępującemu do pierwszej komunii świętej? Jeśli rzeczywiście szukamy wartościowego prezentu, to zapewne nie chodzi nam o to, by po prostu wydać pieniądze. Prezent powinien reprezentować sobą coś więcej, najlepiej, jeśli będzie dla młodego człowieka jakoś przydatny.

Możliwości jest oczywiście całkiem sporo. Łatwo jednak popełnić błąd. Dawno już minęły czasy, gdy wystarczającym prezentem komunijnym był najzwyklejszy zegarek na rękę. Rower wciąż potrafi zrobić niezłe wrażenie, ale dziecko przystępujące w tym roku do komunii dość szybko z niego wyrośnie. Sprezentowanie mu quada może być proszeniem się o kłopoty. Elektronika starzeje się w błyskawicznym tempie. Dotyczy to smartfonów, smartwatchy, czy nawet komputerów.

Samo rozmyślanie nad prezentem komunijnym w dzisiejszych czasach może przyprawić o ból głowy. Na szczęście z pomocą przychodzi Mennica Gdańska, która ma bardzo interesującą propozycję specjalnie na tę okazję. A gdyby tak sprezentować dziecku monety kolekcjonerskie na pierwszą komunię świętą? Podpowiadamy: mają wszystko, czego w takiej sytuacji potrzeba.

To prezent wyjątkowy i zarazem niezwykle uniwersalny. Mogą być pamiątką na całe życie, mogą również stanowić znakomitą inwestycję w przyszłość obdarowanego. W przeciwieństwie do gotówki w kopercie nie mają także tendencji do znikania w niewyjaśnionych okolicznościach, zanim dziecko dorośnie do samodzielnego podjęcia decyzji, co z takim prezentem zrobić.

Mennica Gdańska na sezon komunijny 2023 przygotowała specjalną ofertę monet kolekcjonerskich, bulionowych i sztab

Jakie monety kolekcjonerskie na pierwszą komunię świętą możemy kupić? Mennica Gdańska dysponuje szerokim asortymentem certyfikowanych numizmatów będących przy okazji prawdziwymi dziełami sztuki. Wielokrotnie wspominaliśmy o nich na łamach Bezprawnika.

Możemy sprezentować dziecku monety inspirowane najpopularniejszym polskim piłkarzem, Robertem Lewandowskim. Obdarowany lub obdarowana od sportu woli dobrą książkę? Mennica Gdańska wypuściła numizmaty, których motywem przewodnim są znane na całym świecie dzieła polskich pisarzy. Nie chodzi bynajmniej o lektury szkolne, które bardziej nudzą, niż pasjonują dzisiejszą młodzież. W monetach została uwieczniona twórczość zarówno Stanisława Lema, jak i Andrzeja Sapkowskiego.

Wiemy, że dziecko interesuje się historią? W ofercie Mennicy Gdańskiej znajdziemy także numizmaty inspirowane osobami i wydarzeniami. Tutaj wskazać można między innymi Marię Curie Skłodowską, Joannę D’Arc, Marco Polo, czy spartańskiego króla Leonidasa. Możemy także kupić monety z motywami mitologicznymi.

Z jakichś powodów wolelibyśmy coś, co nie będzie się nikomu kojarzyć z niczym konkretnym? Mennica Gdańska oferuje także klasyczne rozwiązania w postaci monet bulionowych oraz sztabek cennych kruszców. Czym są monety bulionowe? Ich wartość wynika nie z ich walorów artystycznych, lecz bezpośrednio z wartości kruszców, z których zostały wykonane.

Ile takie monety kolekcjonerskie na pierwszą komunię świętą mogą kosztować? Każdy znajdzie coś w interesującym go przedziale cenowym. Bez trudu kupimy numizmat kosztujący tyle, co nowy smartwatch, przywoływany już quad, czy konsola do gier wideo. Możemy również nabyć monetę kolekcjonerską wartą tyle, co komputer stacjonarny wypełniony specjalistycznymi podzespołami dla zapalonych graczy. Na drugim końcu skali są monety kosztujące nawet tyle, ile dzisiaj kosztuje nowa gra komputerowa.

Monety kolekcjonerskie na pierwszą komunię świętą to nie tylko świetny prezent, ale także bezpieczna lokata kapitału

Rozważając zakup monet kolekcjonerskich, nie tylko z okazji pierwszej komunii świętej, nie sposób nie zwrócić uwagi na obecną sytuację gospodarczą. Złoto bije historyczne rekordy wartości. Także srebro w kryzysowo-covidowych czasach systematycznie zyskiwało na wartości. Nic więc dziwnego, że kruszce stanowią teraz jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału.

W przeciwieństwie do pieniędzy podgryzanych przez inflację, numizmaty czy sztabki mogą nam nawet przynieść niemały zysk. Dotyczy to w szczególności tych pierwszych. Ile można w ten sposób zarobić na monetach kolekcjonerskich? Udane serie bardzo szybko zyskują na wartości. Jej podwojenie w ciągu roku nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym.

Ciekawym i potencjalnie opłacalnym pomysłem jest kupienie od razu całego zestawu. Zebrane razem monety z jednej serii będą w końcu warte więcej w oczach potencjalnych przyszłych nabywców. Przy inwestowaniu w złoto eksperci zalecają zwracać szczególną uwagę na stosowne certyfikaty lub akredytacje. Dzięki temu mamy pewność, że kupimy kruszec o odpowiedniej wadze i właściwej czystości.

Warto także wspomnieć, że inwestowanie w numizmaty, lub po prostu kruszce, jest dużo prostsze niż kupowanie papierów wartościowych. Nie potrzebujemy pośrednictwa maklera, bank jest nam potrzebny tylko po to, by móc zapłacić za zakup, którego dokonujemy jak w każdym innym sklepie internetowym. Towar, który do nas dotrze, to w pełni namacalny przedmiot, który możemy przechowywać w taki sposób, jaki uznamy za stosowne.

Artykuł powstał w ramach współpracy reklamowej z Mennicą Gdańską