Można „zarobić” na dawnych wypadkach drogowych

Gorące tematy Codzienne Moto Dołącz do dyskusji (2)
Można „zarobić” na dawnych wypadkach drogowych

Można starać się o odszkodowanie z wypadku komunikacyjnego sprzed lat – nawet 20!

Czy nie zdziwiły Was coraz częściej pojawiające się ogłoszenia w internecie, prasie, a ostatnio także na różnych plakatach, w których kancelarie ogłaszają, że chętnie zajmą się odzyskaniem odszkodowania z wypadku komunikacyjnego sprzed lat? Okazuje się, że mogą odzyskać pieniądze nawet w przypadkach sprzed kilkunastu lat!

Kancelarie mocno się spinają i aktywnie poszukują poszkodowanych w wypadkach nawet przed kilkunastoma laty. Szukają nie tylko poprzez ogłoszenia i plakaty, ale także wykorzystując informacje ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, punktów pomocy zdrowotnej, szpitali rehabilitacyjnych, a także zakładów pogrzebowych!

Odnajdując osoby poszkodowane, a także ich rodziny, starają się nakłonić do wytoczenia procesów towarzystwom ubezpieczeniowym. Obiecują złote góry, ale też oczekują zobowiązania klientów do przekazania im sporej prowizji od uzyskanych w wyniku procesu odszkodowań. Zwykle jest to od 25-30 proc. uzyskanej kwoty.

Nie jest to mało, ale zważywszy na fakt tego, jaką pracę będą musieli wykonać prawnicy i tego, że poszkodowany mógł nie mieć żadnego odszkodowania. Tak uzyskane środki mogą być dla niego całkiem sporym i odczuwalnym w domowym budżecie zastrzykiem gotówki, to kwoty prowizji nie wydają się tu aż tak wysokie.

Wszystko stało się możliwe dzięki wydłużeniu okresu przedawnienia przy staraniu się o odszkodowanie z wypadku komunikacyjnego do 20 lat. Dzięki takiej nowelizacji można pokusić się o uzyskanie odszkodowania nawet po kilkunastu latach od jego wydarzenia się. Trzeba wziąć zawsze poprawkę na to, że sprawa tego typu nie będzie szybka i może ciągnąć się miesiącami.

O sprawie informowała między innymi Gazeta Wyborcza, która podała także, że dzięki takim procesom możliwe jest odzyskanie dla klientów wielu milionów złotych.

Jeśli zdarzył Ci się przed laty wypadek komunikacyjny lub jakikolwiek inny i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika w kwestii uzyskania odszkodowania, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com