Lajt mobile jako pierwszy operator pozwala zawrzeć umowę online – nie trzeba nawet czekać na kuriera

Lokowanie produktu Technologie dołącz do dyskusji (731) 04.02.2020
Lajt mobile jako pierwszy operator pozwala zawrzeć umowę online – nie trzeba nawet czekać na kuriera

Paweł Grabowski

Najlepsza oferta bez limitu na rynku? Trudny wybór. Wszystko zależy od miesięcznej kwoty abonamentu oraz łatwości podpisania umowy. Zależy również czy chcemy sam internet mobilny, czy dodatkowo interesują nas rozmowy. A może jest oferta, która łączy w sobie to wszystko? A do tego umowę można zawrzeć online.

Nielimitowane połączenia do wszystkich sieci, darmowe smsy – w dzisiejszych czasach to standard. Operatorzy by zachęcić klientów do przenoszenia numerów do ich sieci kuszą pakietami internetu oraz niskimi opłatami. Coraz większą popularnością cieszą się oferty bez limitu. Jaka jest najlepsza oferta bez limitu?

Czym jest lajt mobile?

Sieć działa w oparciu o zasięg Plusa, więc ma świetne pokrycie w całym kraju. Ogromnym plusem sieci jest to, że nie udostępnia danych klientów podmiotom trzecim w celach marketingowych. To świetna wiadomość dla ludzi zmęczonych odbieraniem telefonów z zaproszeniami na pokazy odbywające się akurat w danej okolicy z gwarantowanym prezentem. Dzięki temu zgody marketingowe nie wpływają na wysokość abonamentu, tak jak to ma miejsce u innych operatorów. Lajt mobile jako pierwsza sieć na rynku wprowadziła możliwość zawarcia umowy całkowicie online.

Jakie są oferty na abonament w lajt mobile?

Do wyboru są 3 oferty bez limitu oraz jedna oferta skupiona wyłącznie na rozmowach. W ramach niej za 14,99 zł miesięcznie abonent będzie dysponował nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne. Skierowana jest do osób, które nie korzystają z internetu mobilnego. Następną opcją jest taryfa No Limit M za 17,99 zł otrzymamy 4 GB internetu oraz darmowe rozmowy, SMSy i MMSy. Kolejna taryfa nazywa się Numer 1, gdzie za 19,99 zł miesięcznie klient otrzymuje 30 GB internetu, wszystkie rozmowy, MMSy i SMSy za darmo. To obecnie najtańsza i najlepsza oferta abonamentu komórkowego bez limitu na rynku. A do tego jeżeli umowa ma obowiązywać przez 24 miesiące klient przez 3 miesiące nic nie płaci.

Jakie są oferty na internet mobilny w lajt mobile?

Do wyboru są 3 oferty wyłącznie na internet mobilny. Każda z nich może być zawarta na dowolny okres. W pierwszej za 15 zł miesięcznie klient otrzymuje 10 GB transferu miesięcznie. Za 5 zł więcej, czyli 20 zł w drugiej taryfie do dyspozycji jest 20 GB internetu. W ostatniej trzeciej ofercie za 30 zł klient będzie mógł korzystać z 30 GB miesięcznie. To bardzo dobre oferty.

A gdyby połączyć internet z rozmowami telefonicznymi?

W ofercie lajt mobile występuje również oferta o nazwie No Limit L. Łączy ona to co najlepsze zarówno w abonamencie, jak i w internecie mobilnym. Za 39,99 zł klient otrzymuje darmowe rozmowy, SMSy i MMSy. Ponadto otrzymuje pakiet internetu 300 GB. Składa się na niego 100 GB pakietu dziennego oraz 200 GB pakietu nocnego. Pakiet dzienny obowiązuje od 8 rano do 1 w nocy. Pakiet nocny jest dostępny w godzinach od 1 w nocy do 8 rano. Dodatkowo klient nie płaci nic przez pierwsze 3 miesiące, przy zawarciu umowy na 24 miesiące. To prawie 120 zł oszczędności w okresie trwania umowy. Obecnie jest to najlepsza oferta bez limitu na rynku łącząca abonament telefoniczny z internetem mobilnym.

Wybrałem, która oferta bez limitu jest najlepsza, co dalej?

Następnie należy wypełnić formularz zamówienia. Wybieramy tam czas trwania umowy, formę dostarczania faktur (polecamy mailową, mniejsza liczba papierków ma pozytywny wpływ na środowisko). Na szczęście klient nie musi sam wypowiadać umowy u dotychczasowego operatora. Lajt mobile przeprowadzi cały proces za niego. Następnie klient otrzymuje kod weryfikacyjny na numer telefonu, który chce przenieść. Po potwierdzeniu numeru telefonu klient zostanie poproszony o wykonanie przelewu autoryzacyjnego z imiennego konta w kwocie 1 zł. Następnie lajt mobile zweryfikuje, czy klient nie figuruje w Krajowym Rejestrze Długów. Po pozytywnej weryfikacji umowa zostanie przekazana do realizacji. Na podanego przez klienta maila operator wysyła dokumenty niezbędne do realizacji umowy. Po zapoznaniu się z nimi, klient ma odpisać na wiadomość wpisując w tytuł i treść wiadomości słowo „ZGODA”. W taki sposób umowa została zawarta. Operator na podany przez klienta adres wysyła kartę sim.

Zawierania umów online to bardzo wygodny sposób. Dodatkowo oszczędzamy swój czas i środowisko naturalne. Ponadto nie musimy nigdzie przedstawiać do skserowania swojego dowodu osobistego, nie wysyłamy jego skanu. Nie musimy wylegitymować się przed kurierem. Ponadto jest to całkowicie bezpieczne, dzięki dwustopniowej procedurze autoryzacyjnej.

Czy w tej umowie są jakieś dodatkowe warunki?

Każda oferta zawiera obniżkę w kwocie 20 zł z tytułu korzystania z bonusu krajowego. Klient otrzymuje go za korzystanie z numeru komórkowego w kraju. Co ważne bonus krajowy dotyczy każdego okresu rozliczeniowego oddzielnie. Aby korzystać z bonusu krajowego w danym okresie rozliczeniowym klient nie może przekroczyć 50 minut połączeń wychodzących w roamingu (które są wymienne na 50 SMSów). Również nie może korzystać z limitu gigabajtów w ramach transferu danych z pakietu krajowego oraz nie wysyła MMS-ów. Korzystanie z pakietu internetowego na terenie UE jest możliwe w ramach jednej z opcji: 500MB – 15 zł, 1GB – 25 zł,  2GB – 40 zł i 5GB – 100 zł. Oczywiście w danym okresie rozliczeniowym jest możliwość rezygnacji z bonusu krajowego i korzystania w internetu w ramach roamingu przysługującego standardowo na terenie Unii Europejskie. Odpowiednio dla taryf: Numer 1 – 2,17 GB, No Limit M 1,95 GB i 4,33 GB w taryfie No limit L.

Czy umowa zawarta online ma takie same skutki, jak ta podpisana u kuriera?

Tak. umowa zawarta na odległość to jedna z form zawierania umów regulowanych prawnie. Swoją definicją ma w ustawie o prawach konsumenta. Przez umowę zawartą na odległość należy rozumieć umowę zawartą z konsumentem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie. Od umowy zawartej na odległość przysługuje 14-dniowy termin na odstąpienie bez podawania przyczyny.

Zawieranie umów online to świetny pomysł. Mamy nadzieję, że inne sieci pójdą za przykładem lajt mobile.

Materiał powstał przy współpracy z siecią lajt mobile