Obowiązkowy i płatny Centralny Rejestr Podatników

Gorące tematy Podatki Dołącz do dyskusji (17)
Obowiązkowy i płatny Centralny Rejestr Podatników

Centralny Rejestr Podatników to nowy pomysł PiS, który ma dotyczyć wszystkich firm w Polsce.

W ostatnich latach mnóstwo afer dotyczących firm dotyczyło głównie wyłudzeń podatkowych, na których tracił Skarb Państwa. Aby ukrócić zapędy niektórych nieuczciwych przedsiębiorców, PiS chce powołać do życia Centralny Rejestr Podatników, do którego będzie musiała zapisać się każda firma w Polsce. Prócz obowiązku znalezienia się w spisie, każdy przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za tę przyjemność.

Opłaty będą pobierane od każdej firmy i wyniosą 200 zł. Dotyczyć to będzie zarówno małych, jednoosobowych firm, jak i średnich po duże korporacje. W spisie powinny znaleźć się takie informacje jak nazwa lub nazwisko właściciela, forma prawna, KRS, NIP, informacje o akcyzie, wysokość CIP, PIT i VAT. Dodatkowo każda zmiana niosłaby za sobą dodatkowo opłatę w wysokości takiej jak pierwotny wpis.

Dzięki temu rejestrowi Urzędy Skarbowe zaraz po wystawieniu przez firmę faktury będą wiedziały o niej i sprawdzić, czy przypadkiem ktoś nie próbuje wyłudzić zwrotu podatku. System ma szansę ruszyć już w drugim kwartale 2016 roku.

Masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy z Urzędem Skarbowym, urzędniczymi decyzjami lub ich brakiem i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com