Oferty banków coraz częściej przypominają sklep spożywczy. Millennium zaprasza do parku wodnego, Citi rozdaje walizki

Finanse Dołącz do dyskusji
Oferty banków coraz częściej przypominają sklep spożywczy. Millennium zaprasza do parku wodnego, Citi rozdaje walizki

Kiedyś banki próbowały przyciągnąć nowych klientów darmowym prowadzeniem konta lub niskim oprocentowaniem. Najczęściej dotyczyło to rachunku rozliczeniowego, czy też karty kredytowej. Jednak aktualnie oferta banków zmieniła się o 180 stopni, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów.

Banki rosną w siłę, jednak oferta banków nadal nienowoczesna

Liczba klientów banków stale rośnie. Na koniec 2022 roku liczba klientów ośmiu największych instytucji finansowych w Polsce wynosiła łącznie prawie 50 milionów. Oznacza to, że około połowy Polaków ma statystycznie więcej niż jedno konto bankowe. Co więcej, za tymi liczbami idą wymierne zyski. W pierwszym półroczu 2023 roku sektor bankowy zanotował zysk w wysokości ponad 15,6 miliarda złotych. Jest to wzrost aż o 49 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. W uzyskaniu takiego wyniku nie przeszkodziła w tym nawet strata niemal 1,3 miliarda złotych przez cały sektor w czerwcu 2023.

Wydawać by się mogło, że większość starań należy skierować do najmłodszych, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z bankowością oraz do dorosłych, którzy stawiają na innowacje. Problem jest taki, że w pierwszym przypadku granica znacznie się przesunęła. Pamiętam, że w 2006 roku założyć pierwsze konto można było po ukończeniu 13. roku życia. Teraz Santander Bank Polska kusi swoją ofertą już nawet siedmioletnie dzieci. Jak widać po obecnych promocjach, banki stwierdziły, że ich klientów interesują inne benefity.

Voucher do Biedronki, walizka czy cashback

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że banki mają specjalne oferty dla graczy. Dedykowane karty, bony na platformy cyfrowe czy możliwość wymieniania zebranych punktów na gadżety ma przyciągnąć klientów, którzy lubią grać w gry. mBank oferuje nawet do 350 złotych premii dla nowych klientów (za spełnienie określonych warunków). Dodatkowo mogą oni liczyć na voucher do Biedronki o wartości 150 złotych oraz darmowy miesiąc Allegro Smart. Jeszcze dalej w biedronkowych voucherach posunął się Santander Bank Polska. Za założenie karty kredytowej klient dostanie trzy vouchery każdy po 100 złotych, a także może liczyć na 360 złotych zwrotu rocznie na wybrane zakupy.

Dla podróżnych benefit wakacyjny przygotował także City Handlowy. Po założeniu konta osobistego można otrzymać walizkę o wartości 329 złotych. Dodatkowo konieczne jest złożenie zlecenia walutowego na kwotę minimum 500 złotych oraz trzy transakcje BLIK na łączną kwotę powyżej 100 złotych. Możliwe jest także otrzymanie 65 euro za wyrażenie zgody na kontakt (5 euro), a także płatność kartą debetową w trzech kolejnych miesiącach. Do uzyskania bonusu należy w każdym miesiącu wykonać trzy transakcje na łączną kwotę powyżej 300 złotych. Za każdy miesiąc klient otrzyma 20 euro.

Cashback za zakupy oferuje także VeloBank. W tym przypadku oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy założą konto osobiste. Można dostać nawet 600 złotych zwrotu, jednak pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim zwrot to 10% wartości transakcji kartą debetową lub BLIKiem, a maksymalny dostępny cashback w ciągu miesiąca to 100 złotych. Podane w ofercie 600 złotych dotyczy pierwszych sześciu miesięcy po otworzeniu konta.

Karta podarunkowa Allegro, a nawet zniżka do Suntago

Dla nowych klientów, którzy zdecydują się na wybór karty kredytowej, czeka promocja również w Credit Agricole. Jeśli w ciągu pierwszych 45 dni po podpisaniu umowy wydamy z karty minimum 500 złotych, otrzymamy voucher o wartości 200 złotych na Allegro. A zwolnienie z opłat za korzystanie lub wydanie karty. Na początku roku ciekawą loterię opracowała Grupa BPS. Doszły do wniosku, że mało kto chce dziś brać kredyt, więc banki spółdzielcze zaczęły kusić klientów tym, że same go spłacą. Na ogłoszenie ewentualnego sukcesu loterii trzeba będzie jeszcze poczekać, gdyż trwa ona do 30 listopada 2023.

Nie gorszy, niż wspomniany wcześniej Santander, chce być również Bank Millenium. Konto 360° Junior nie tylko jest skierowane do siedmiolatków, ale oferuje także dodatkowe benefity. Po spełnieniu warunków promocji można otrzymać voucher do parku wodnego Suntago o wartości 150 złotych. Wystarczy założyć konto online i w określonym czasie zasilić je kwotą 150 złotych. To zagwarantuje voucher w wysokości 100 złotych. Żeby zdobyć dodatkowe 50 złotych, trzeba za pośrednictwem Konta 360° Junior złożyć wniosek o 300+.