Wizz Air podnosi opłaty za bagaż i priority boarding? Oficjalnego komunikatu nie ma, ale wszystko na to wskazuje

Zakupy dołącz do dyskusji (13) 12.04.2019
Wizz Air podnosi opłaty za bagaż i priority boarding? Oficjalnego komunikatu nie ma, ale wszystko na to wskazuje

Udostępnij

Edyta Wara-Wąsowska

Wizz Air prawdopodobnie znowu podnosi opłaty za bagaż. Podrożeje – i to znacznie – także priority boarding, czyli Wizz Priority. Najgorsze jest jednak to, że firma nie wydała żadnego komunikatu prasowego, ale portale branżowe donoszą, że ceny już uległy zmianie. 

Opłaty za bagaż i priority boarding w Wizz Air

Jak donosi portal Fly4Free (za ukraińskim Lowcostavia), Wizz Air zdecydował, że opłaty za bagaż (nadawany, do 10 kg) oraz usługa Wizz Priority zostaną podniesione. Tyle, że nie zdecydował się z kolei na poinformowanie o tym klientów. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług tych linii lotniczych zapewne nie zwrócą nawet uwagi na stawki. Tymczasem obecnie usługa Wizz Priority (czyli priority boarding) kosztuje maksymalnie już nie 17, ale 30 euro (na polskiej stronie Wizz Air faktycznie znajdziemy informację o tym, że ta usługa kosztuje od 21 do 129 zł).

Podwyżka ma dotyczyć również małego bagażu nadawanego o wadze do 10 kg. Według ukraińskiego portalu górna granica kosztów za nadanie takiego bagażu miałaby wzrosnąć do 36 euro. Jeśli zajrzymy na polską stronę Wizz Air, to akurat w tym przypadku zmian na razie nie ma; nadal górny próg, jaki widnieje, to 27 euro.

To nie koniec?

Wizz Air jeszcze nie zdążył potwierdzić zmian w opłatach, a tymczasem portal Fly4Free zapowiada, że to nie koniec podwyżek, a nowe informacje pojawią się już wkrótce. Jeśli to wszystko okaże się prawdą, to należy zadać sobie pytanie – w co gra Wizz Air? Całkiem niedawno pisałam na łamach Bezprawnika o zmianach dotyczących wyboru miejsca w samolocie i doliczaniu opłat. Chodziło oczywiście o Wizz Air. Podobnie jak w przypadku ewentualnych podwyżek, komunikacji na linii Wizz Air-klienci po prostu nie ma, lub jest ona niezwykle mętna. A przecież już raz i Wizz Air, i Ryanair zostały ukarane za zmiany w polityce bagażowej. Ciężko na ten moment przewidzieć, jak dalej będą kształtować się opłaty za bagaż i dodatkowe usługi oraz czy Wizz Air wystosuje oficjalny komunikat.