Orlen znów to zrobi. Prezes Obajtek da rabat na paliwo. Ale jak zwykle nie wszystkim

Codzienne Finanse Moto Dołącz do dyskusji
Orlen znów to zrobi. Prezes Obajtek da rabat na paliwo. Ale jak zwykle nie wszystkim

Wakacje to czas wzmożonych podróży. Zarówno tych bliższych, jak i dalszych. Jeśli decydujemy się na podróż autem, jednym z elementów wpływającym na całkowity koszt wyjazdu, jest cena paliwa. Wiele osób będzie mogło znacznie obniżyć koszt zakupu benzyny czy diesla, kupując na stacjach Orlen. Sprawdź, kto otrzyma zniżkę.

Orlen: Za litr paliwa zapłacimy 30 groszy mniej

Podobna akcja miała miejsce w zeszłym roku. Tuż przed wakacjami, 24 czerwca 2022 roku, prezes Obajtek ogłosił na Twitterze zniżkę na paliwa na czas wakacji. Za każdy litr benzyny lub diesla wlany na stacjach Orlen kierowcy płacili 30 groszy mniej, niż wynosiła cena na pylonie. Maksymalna ilość paliwa, jaką mogli wlać w ramach promocji kierowcy, wynosiła 50 litrów na jedno tankowanie. Limit tankowań wynosił z kolei trzy na każdy miesiąc obowiązywania. Ostatecznie polski koncern naftowy przedłużył akcję do połowy września. Co ciekawe spółka nie podała efektów zeszłorocznej akcji. Tłumaczyła to tym, że nie ujawnia tego rodzaju danych.

Według doniesień prasowych w tym roku rabat ma być na identycznym poziomie, co zeszłoroczny. Kierowcy w lipcu i sierpniu zapłacą 30 groszy mniej, niż wynosi regularna cena paliwa. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak będzie kształtował się limit dostępny w akcji. Jego wielkość ma być nadal poddawana analizom i wkrótce podana do publicznej wiadomości.

Kto może skorzystać z akcji „Na wakacje tańsze tankowanie”?

Oprócz ograniczenia w ilości zatankowanego paliwa konieczne będzie spełnienie dodatkowego warunku. Z promocji będą mogli skorzystać jedynie uczestnicy programu lojalnościowego Orlen Vitay. W ubiegłym roku promocja dotyczyła zarówno obecnych, jak i nowych uczestników. Dzięki temu nie zostaną z niej wykluczeni kierowcy, którzy dopiero przystąpią do programu Vitay w te wakacje.

Miejmy nadzieję, że ewentualna zniżka na paliwo nie spowoduje kryzysu paliwowego. Prezes Obajtek przed majówką groził, że obniżka cen paliw sparaliżuje kraj, a następnie obniżył ceny na majówkę. Szczególnie że wtedy w grę wchodziła zniżka jedynie o 8 groszy w przypadku benzyny i 12 groszy za litr diesla. Teraz zniżka ma być znacznie większa.