Jeśli macie aplikację PanParagon to świetnie, jeśli nie macie, to na co czekacie? Teraz dostała jedną kluczową funkcję

Lokowanie produktu Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (66)
Jeśli macie aplikację PanParagon to świetnie, jeśli nie macie, to na co czekacie? Teraz dostała jedną kluczową funkcję

Żyjemy w czasach, w których rozmaity sprzęt elektroniczny jest w stanie coraz bardziej ułatwić nam życie. Dotyczy to nawet takich czynności, jak przechowywanie dowodów zakupów. Aplikacja PanParagon pozwala jednak nie tylko na zapisywanie paragonów. Dzięki Smart Polisie, która zostałą opracowana we współpracy z Wartą, umożliwi on również kompleksowe ubezpieczenie sprzętu elektronicznego.

Innowacyjna aplikacja PanParagon pozwala nie tylko na przechowywanie dowodów naszych zakupów w jednym miejscu

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, jak istotne potrafią być paragony. Dowody zakupów są chociażby podstawą do przyjęcia reklamacji przez sprzedawców. Przydają się również dla celów podatkowych. Paragon stanowi bowiem dowód faktycznego poniesienia kosztu, który chcemy odliczyć od podatku. Warto je także zachować, jeśli się chce wziąć udział w organizowanej od czasu do czasu przez Ministerstwo Finansów loterii paragonowej.

Problem w tym, że utrzymanie wszystkich posiadanych dowodów zakupu w porządku może być problematyczne. Nie wspominając o tym, że paragonom zdarza się blaknąć pod wpływem światła słonecznego. Nie są też zbyt odporne na zniszczenie. Z pomocą jednak przychodzi nam nowoczesna technologia. Aplikacja na smartfony PanParagon pozwala na przechowywanie w wygodny sposób wszystkich zgromadzonych paragonów. Warto zauważyć, że zachowany w formie cyfrowej paragon także zawiera wszystkie niezbędne dane, by udowodnić, że do zakupu faktycznie doszło.

Program jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Najpierw należy zrobić zdjęcie paragonu. Aplikacja sama rozpozna krawędzie papieru i pozyska z dokumentu wszystkie niezbędne informacje, takie jak data zakupu, czy zapłacona kwota. Następnie wystarczy przypisać wprowadzony zakup do określonej kategorii – na przykład: elektronika, żywność, ubrania, czy lekarstwa – i gotowe! Co więcej, PanParagon będzie nam przypominał o upływie terminu uprawniającego do zwrotu towaru, bądź upływie gwarancji. Szczególnie ważne w dzisiejszych czasach jest to, że choć koniecznym jest założenie bezpłatnego konta, to dane użytkownika nie są nigdzie przechowywane. Ciężko o lepsze zabezpieczenie naszych danych osobowych, niż brak konieczności ich podawania. Program można pobrać między innymi w Google Play i App Store, do których trafimy z informacji zawartych na stronie samej aplikacji.

PanParagon pozwala teraz także na ubezpieczenie zakupionej elektroniki, dzięki współpracy z Wartą

Najnowszą funkcją aplikacji PanParagon (MrReceipt na iOS) jest kompleksowe ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Usługa Smart Polisa została przygotowana razem z Wartą, jedną z bardziej znanych marek na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klient, który zeskanuje paragon potwierdzający zakup sprzętu elektronicznego otrzyma teraz propozycję ubezpieczenia. Jest ono pod każdym względem dobrowolne, jednakże z całą pewnością warto rozważyć taką możliwość, bo oferta wydaje się być korzystna.

Ubezpieczenie Warta Smart Polisa obejmuje między innymi awarię sprzętu elektronicznego, jego kradzież – zarówno związaną z rabunkiem, jak i włamaniem, czy wreszcie jego czysto mechaniczne uszkodzenie bądź zniszczenie. Odszkodowanie pozwoli na naprawę sprzętu, lub zakup nowego. Warto zauważyć, że Smart Polisa pozwala na elastyczne dostosowanie czasu ochrony do potrzeb użytkownika. Za pomocą aplikacji PanParagon możliwe będzie ubezpieczenie zakupionej elektroniki nawet do kwoty 20 tysięcy złotych.

Nie ulega wątpliwości, że współczesny sprzęt elektroniczny, nie tylko ten z górnej półki, potrafi stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. Jeśli potem nasz najnowszy smartfon, komputer czy telewizor się zepsuje, albo zostanie skradziony, możemy zostać z niczym. Zwłaszcza, że z realizacją gwarancji przez producentów naprawdę bywa w dzisiejszych czasach różnie. Nawet, jeśli nic złego się nie stanie, każde ubezpieczenie zapewnia nam dodatkowo komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Warta Smart Polisa daje nam bowiem pewność, że ubezpieczyciel zrekompensuje nam poniesione straty. Zwłaszcza, że gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych sprzętu.

Twórcy Warta Smart Polisa są bardzo zadowoleni z efektów swojej współpracy

Trzeba jednocześnie zauważyć, że Smart Polisa jest innowacyjnym połączeniem aplikacji na smartfony z ubezpieczeniem majątkowym. Nie powinno przy tym dziwić, że jej twórcy są zadowoleni z oferowanego produktu. Przykładem mogą być chociażby słowa Filipa Kolendo z Primesoft Polska, pomysłodawcy aplikacji PanParagon:

– Do tej pory nie było takich rozwiązań na rynku, z których sami chcielibyśmy korzystać jako użytkownicy. Opcja ubezpieczenia sprzętu jest dobrowolna, jednak stanowi duże ułatwienie dla wszystkich zainteresowanych. Cieszymy się, że wprowadzamy innowację na polski rynek i że podjęliśmy współpracę z Wartą.

Przedstawiciele Warty zwracają z kolei uwagę na możliwość zaproponowania użytkownikom aplikacji PanParagon dobrej oferty w sposób intuicyjny, wygodny i nowoczesny. Potwierdza to Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty:

– Rozwiązania, które oferujemy naszym klientom, standardowo mają być przyjazne i użyteczne. Dlatego obecność naszego ubezpieczenie w aplikacji PanParagon jest dla nas czymś naturalnym. Dzięki niej dajemy tysiącom klientów możliwość ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w bardzo komfortowy, prosty i szybki sposób. Korzystając z tego rozwiązania ubezpieczeni otrzymują szeroką ochronę sprzętu elektronicznego i wysoką jakość obsługi klienta, gwarantowaną przez jedną z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Warta Smart Polisa oraz sam PanParagon to rozwiązania po prostu ułatwiające życie konsumentów

Zarówno sam PanParagon, jak i zaproponowana użytkownikom aplikacji Warta Smart Polisa, stanowią świetny przykład na to, w jaki sposób nowinki technologiczne są w stanie ułatwić nam życie. Zarówno jedno, jak i drugie świetnie pokazują wyczucie potrzeb użytkowników sprzętu elektronicznego. Prosta w obsłudze i troszcząca się o bezpieczeństwo naszych danych osobowych aplikacja PanParagon pozwala nam na wygodne zarządzanie dowodami swoich zakupów. Jest to możliwość nie do przecenienia nie tylko wówczas, gdy kupujemy dużo i często, albo jesteśmy zobowiązani do zachowywania paragonów. Tak szybkiego i łatwego ubezpieczenia elektroniki, jak w przypadku Warta Smart Polisa, z całą pewnością dotychczas na rynku brakowało wielu konsumentom. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości powstanie więcej tego typu rozwiązań.

Jak zapewne się domyślacie artykuł powstał we współpracy z Wartą, co nie znaczy, że nie jest to genialna usługa