Plus odkupi używane smartfony. Można otrzymać nawet ponad 1000 zł

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji
Plus odkupi używane smartfony. Można otrzymać nawet ponad 1000 zł

Od początku roku funkcjonuje program Plus Odkup. Dzięki niemu stary telefon nie musi lądować w szufladzie – odkupi go Plus. Zdobyte w ten sposób środki w znaczny sposób zmniejszą cenę nowego urządzenia. Teraz operator postanowił rozszerzyć ofertę marek telefonów, które można odsprzedać.

Jak działa program Plus Odkup?

Program Plus Odkup wszedł w życie w styczniu 2023 roku, jednak początkowo obejmował jedynie urządzenia firmy Apple. Klient w trakcie jednej wizyty w najbliższym salonie mógł poddać wycenie stary model, a następnie podpisać umowę i wyjść z całkowicie nowym telefonem. Operator stworzył procedurę wyceny używanego smartfona, która jest prosta, przejrzysta i szybka. W salonie sprzedawca określa stan elementów zewnętrznych urządzenia, czyli ekranu i obudowy. Dodatkowo odpowiednia aplikacja pomaga przeanalizować stan techniczny urządzenia. Na tym etapie klient w kilka chwil dostaje wycenę swojego telefonu.

Jak podaje Plus, za sprzedaż iPhone’a 12 z pamięcią 256 GB w stanie dobrym, klient może otrzymać nawet 1 900 złotych. Kolejnym benefitem korzystania z programu Plus Odkup jest zniżka na nowe urządzenie z gamy modeli od Apple. Rabat w wysokości 750 złotych przysługuje na zakup nowego iPhone 14 128 GB, iPhone 14 256 GB, iPhone 14 Plus 128 GB, iPhone 14 Plus 256 GB. Jeśli chcemy kupić Phone’a 13 mini 128 GB, iPhone’a 13 128 GB, iPhone’a 13 256 GB lub iPhone’a 13 512 GB — otrzymamy upust w wysokości 450 złotych.

W przypadku odsprzedaży rzeczonego iPhone’a 12 i kupna nowego iPhone’a 14 128 GB zysk mógł wynieść nawet 2 650 złotych. Dodatkowym atutem programu Plus Odkup jest brak konieczności posiadania oryginalnego pudełka czy akcesoriów. Skorzystać z programu może każdy użytkownik iPhone’a 7 lub wyższego modelu.

Plus odkupi używany smartfon również tego producenta

Od 19 kwietnia Plus znacznie rozszerzył swój program Odkup. Klienci mogą teraz sprzedawać telefony także innych marek, a procedura wygląda identycznie jak wcześniej. Oto lista producentów, których operator dołączył do projektu:

  • Samsung,
  • LG,
  • OPPO,
  • Motorola,
  • Nokia,
  • Realme,
  • Sony,
  • Xiaomi.

Jak widać w tym momencie z programu Plus Odkup może skorzystać większość abonentów. Na liście znalazły się najpopularniejsze marki telefonów używane przez Polaków. Nawet Xiaomi, z którym niedawno współpracę zakończyła Iga Świątek. Na przykład za sprzedaż Xiaomi Mi 10T Lite 5G 128 GB można otrzymać 400 zł. Z kolei za sprzedaż Samsunga Galaxy S21 5G 128 GB w bardzo dobrym stanie – nawet ponad 1000 zł.

Czego brakuje? W naszym kraju nadal jest sporo użytkowników chińskiego vivo czy Huawei, który nie znalazł się na liście. W zdecydowanie mniejszym stopniu swój udział w polskim rynku smartfonów mają takie marki jak Honor, Lenovo czy HTC. Ich również zabrakło w programie Plus Odkup.