Węgla jest już tak dużo, że PGG sprzedaje go w promocyjnych cenach. Do zaoszczędzenia nawet 2000 złotych

Dobre wiadomości Zakupy Dołącz do dyskusji
Węgla jest już tak dużo, że PGG sprzedaje go w promocyjnych cenach. Do zaoszczędzenia nawet 2000 złotych

Pamiętacie jeszcze czasy kiedy węgla miało w Polsce zabraknąć? Albo kiedy był, ale po cenach tak horrendalnych, że mało kogo było stać na zakup? Dziś sytuacja zupełnie się odwróciła. Mamy go tak dużo, że pojawiła się właśnie promocja na węgiel w PGG. Kupując go w maju i czerwcu można sporo oszczędzić.

Promocja na węgiel w PGG

Akcja, która rozpoczęła się wczoraj, nazywa się „Drugie tyle węgla, taniej o 400 zł/t”. Żeby z niej skorzystać wystarczy wejść na e-sklep PGG i zdecydować się na zakup od 1 do 5 ton węgla. Wtedy pojawi się możliwość dokonania drugiego zakupu takiej samej ilości, ale już po cenie tańszej o wspomniane 400 złotych na tonie. Jeśli zatem wybierzemy opcję 5+5, będziemy w stanie zaoszczędzić nawet 2000 złotych na takim zakupie. Promocja ma potrwać do końca czerwca, ewentualnie do wyczerpania zapasów. A przeznaczono na to 300 tysięcy ton węgla z PGG.

Wielu z nas już zapewne zapomniało o problemach, jakie nawiedziły nie tylko Polskę, ale i całą Europę podczas przygotowań do tegorocznej zimy. Trudno się dziwić – problem udało się w znacznej mierze rozwiązać. Po pierwsze za sprawą przybywającego do nas w ogromnej ilości węgla między innymi z Kolumbii, po drugie przy pomocy dodatku węglowego, który dał możliwość zakupienia surowca niezbędnego do ogrzania gospodarstw domowych za niższą niż zaporowe ceny, jakie swego czasu były na składach. Prawdopodobnie przed nadchodzącą zimą aż tak dużych problemów już nie będzie. Wszak od napaści Rosji na Ukrainę, i nałożenia związanych z nią sankcji, świat szybko przystosował się do nowej rzeczywistości. Moment szoku minął, zaczęła się adaptacja. Choć wszyscy wiemy, że rzeczywistość w ostatnich latach potrafi nas mocno zaskakiwać.

Dlatego być może warto dmuchać na (dosłownie) zimne i skorzystać z możliwości zrobienia odpowiednio szybko zapasów na zimę. W promocji na węgiel w PGG nie trzeba od razu mieć wszystkich pieniędzy potrzebnych na zakup tych maksymalnie 10 ton węgla. Zasady promocji są takie, że najpierw płaci się za podstawowe zamówienie plus 1 procent zaliczki za drugie, promocyjne. Na odebranie promocyjnego towaru będzie się następnie miało 30 dni. Węgiel zakupiony w e-sklepie PGG będzie można odebrać na przykład z samorządowych składów, które dobrze sprawdziły się podczas zimy, i które w wielu miejscach cały czas funkcjonują. Przed nami najgorętsze miesiące roku, ale może warto na chwilę przypomnieć sobie o nieuchronnej zimie i zawczasu zapewnić sobie ciepło.