Są sposoby, by taniej robić zakupy w Biedronce. Oto niektóre z nich

Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji
Są sposoby, by taniej robić zakupy w Biedronce. Oto niektóre z nich

Promocje w Biedronce bywają bardzo skomplikowane. Nie należy jednak się do nich zrażać. Warto korzystać przede wszystkim z tych, które są powtarzalne i mają łatwe do spełnienia warunki. Możemy je podzielić na dwa rodzaje. To obniżki na konkretne produkty lub grupy produktów z gazetki oraz obniżki kwotowe, obowiązujące od konkretnej ceny za całe zakupy. W artykule tym uporządkujemy wiedzę na ten temat.

W Biedronce pojawiają się bardzo skomplikowane promocje

Z promocji w Biedronce, które mają trudne do spełnienia zasady, często nie warto korzystać. Jako przykład możemy tu wskazać oferty, z jakich wynika konieczność zakupu określonych w regulaminie produktów w ciągu kolejnych dni, za co później przysługuje jakiś rabat.

Ich zasady bywają tak trudne, że czasem nawet zabiera się za nie UOKiK. Na szczęście niezależnie od tego w Biedronce pojawia się też sporo prostych promocji.

Promocje gazetkowe na konkretne produkty w poniedziałki i w czwartki

Pierwsze z owych promocji polegają na obniżce cen konkretnych produktów lub ich grup. Najłatwiej dowiedzieć się o nich, przeglądając gazetki Biedronki. Stąd na potrzeby tego artykułu nazwijmy je promocjami gazetkowymi.

Wspomniane gazetki wychodzą zwykle dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki. Są one dostępne w sklepach, lecz można zapoznać się z nimi także na stronie internetowej Biedronki. Wynikające z nich ceny najczęściej obowiązują do końca tygodnia.

Zdarza się też, że działają w konkretnych dniach i wówczas jest to jasno zaznaczone w ofercie. Można zaryzykować stwierdzenie, że wcześniej czy później przeceniana jest większość popularnych produktów. W grę wchodzą zarówno marki wewnętrzne dyskontu, jak i artykuły różnych znanych firm.

Najczęściej promocje obejmują zakup więcej niż jednego produktu. Pojawiają się w ten sposób rabaty na drugi produkt (np. masło Mleczna Dolina), nierzadko też możemy otrzymać drugie lub trzecie opakowanie gratis (np. w przypadku orzechów BakaD’Or).

Dostępność towarów bywa w takich sytuacjach różna. Zdarza się, że znikają od razu, a niekiedy są na półkach cały czas. Wydaje się, że najwięcej jest ich w poniedziałki i w czwartki. Czyli w dniach, w których rozpoczyna się większość promocji.

Promocje kwotowe na zakupy od 99 zł

Drugi rodzaj promocji obejmuje rabaty od określonej kwoty wydanej w ramach jednorazowych zakupów. Najczęściej chodzi o sumy między 99 zł a 399 zł. Rabat zwykle wynosi wtedy ok. 10%.

Jest on uwzględniany podczas zakupów na wskazaną kwotę albo wydawany w bonie do wykorzystania podczas kolejnych zakupów. W tym przypadku w grę wchodzą standardowe wyłączenia, takie jak np. alkohol, papierosy, doładowania do telefonów itd.

Promocje kwotowe najczęściej pojawiają się pod koniec tygodnia, tj. od czwartku do soboty. Czasami można je spotkać w każdym w ciągu kilku kolejnych tygodni. Bywa też, że nie ma ich przez dłuższy okres. Najłatwiej się o nich dowiedzieć ze strony internetowej Biedronki lub z pojawiających się w sklepie plakatów.

Lektura gazetek wskazuje na przewidywalność promocji

Aby zaoszczędzić na zakupach w Biedronce, nie musimy studiować skomplikowanych regulaminów kolejnych akcji. Często wystarczy wiedza o tym, że gazetki z dyskontu wychodzą dwa razy w tygodniu, tj. w poniedziałki i w czwartki. W związku z tym sporo promocji zaczyna się właśnie wtedy i wówczas najłatwiej z nich skorzystać.

Analiza gazetek choćby z kilku tygodni pozwala zauważyć, że pewne promocje, np. na kawy Jacobs czy na artykuły higieniczne Queen, cały czas się powtarzają, występując np. raz, a nawet kilka razy w miesiącu.

Na tej podstawie z dużą dozą prawdopodobieństwa można planować zakupy. Z kolei większe z nich warto robić w drugiej połowie tygodnia, by cieszyć się rabatami kwotowymi. Korzystanie z prostych i powtarzalnych promocji daje szansę na zrobienie zakupów tańszych nawet o 30%. A w dzisiejszych czasach to bardzo dużo.