Wciąż jeszcze miliony osób nie zarejestrowały swoich kart SIM. Teraz wybrani mogą zrobić to u listonosza

Gorące tematy Technologie Dołącz do dyskusji (107)
Wciąż jeszcze miliony osób nie zarejestrowały swoich kart SIM. Teraz wybrani mogą zrobić to u listonosza

Rejestracja karty SIM będzie możliwa także u listonosza. Każdego dnia przybywa możliwości zarejestrowania naszych pre-paidów, choć miliony osób wciąż jeszcze tego nie zrobiły. 

Nie chciałabym być w skórze pracowników salonów Play, Orange, Plusa, T-Mobile czy innych sieci na początku lutego 2017. Podejrzewam, że mogą zetknąć się z czymś na kształt filmowej apokalipsy Zombie, kiedy nagle zaczną atakować ich wściekli klienci, ponieważ ich telefon „na kartę” przestał działać, na dodatek konto było przecież „niedawno doładowane!”.

Oj, nie będzie łatwe ani przyjemne tłumaczenie, że było dużo czasu na dokonanie rejestracji kart SIM, a oni mimo wszystko tego nie zrobili. Oczywiście zapłacą „gapowe”, bo o rejestracji pre-paid mówi się naprawdę wiele, naprawdę głośno i nawet sami operatorzy stają na głowie, by umożliwić nam dokonanie rejestracji w stosunkowo bezproblemowy sposób.

Rejestracja karty SIM u listonosza

Poczta Polska oraz Orange postanowiły zawiązać współpracę, by umożliwić rejestrację karty SIM także osobom, które nie wychodzą z domu lub nie mają w swojej okolicy żadnego dogodnego punktu, w którym możliwe byłoby dokonanie rejestracji. Zrobimy to u listonosza.

Usługa obejmuje nieco ponad 80% placówek pocztowych w kraju, możemy sprawdzić ich dostępność pod adresem zarejestrujnumer.pl wpisując kod pocztowy. W mojej okolicy możliwe jest zarejestrowanie karty SIM w ten sposób, wpisałam też kilka kodów znalezionych w wyszukiwarce i tylko w jednym miejscu nie było to możliwe. Czyli strona działa.

Kiedy już listonosz wzbogacony o specjalne urządzonko zapuka do naszych drzwi, strona instruuje, by osoba chcąca zarejestrować kartę SIM w Orange wysłała bezpłatnego SMSa o treści „NUMER” na numer 80190. Zwrotną informację z numerem telefonu i karty SIM, należy przekazać listonoszowi, pokazać mu też dowód osobisty celem weryfikacji danych osobowych i gotowe. Nie odłączą nam numeru na początku lutego 2017 roku.

Pamiętajmy, że póki co rejestracja karty SIM u listonosza możliwa jest tylko w sieci Orange. Ale również Play, Plus i T-Mobile, a także wirtualni operatorzy, stają na głowie, by weryfikacja danych była jak najprostsza i możliwa bez wychodzenia z domu. Niewykluczone, że rzutem na taśmę, w styczniu 2017 cały czas będziemy jeszcze zaskakiwani coraz to nowszymi metodami weryfikacji tożsamości.