Bank Pekao też podejmuje rękawicę i podnosi oprocentowanie lokat

Finanse Dołącz do dyskusji
Bank Pekao też podejmuje rękawicę i podnosi oprocentowanie lokat

Drugi największy bank w Polsce — Pekao SA podjął rękawicę rzuconą kilka dni temu przez PKO BP i zapowiedział wzrost oprocentowania lokat. Część podwyżek już obowiązuje, inne wejdą w życie od 4 maja. Podwyżki cieszą, ale w dalszym ciągu szału nie ma.

Rośnie oprocentowanie lokat w banku PKO BP rośnie też w innych bankach

PEKAO SA nie zwlekał długo z decyzją o ogłoszeniu wzrostu oprocentowania lokat. Po zapowiedzi PKO BP o podnoszeniu oprocentowania wprowadził podwyżki również dla swoich klientów, minimalnie przebijając stawkę zaproponowaną przez PKO BP. Nowe oprocentowania zaczną obowiązywać na kontach oszczędnościowych, lokatach oraz w aplikacji mobilnej. Będą dotyczyć zarówno nowych, jak i obecnych klientów.

Co do stawek niestety nie ma rewolucji. Zaproponowane oprocentowanie 3-4 procent w zależności od produktu, wypada dość blado przy szalejącej 11-procentowej inflacji. Przyjrzyjmy się jednak dokładnie, ile możemy zyskać na obecnej ofercie Pekao SA.

Rośnie oprocentowanie lokat w Pekao SA

Najwięcej 4 procent bank proponuje na lokatach powiązanych z funduszami, w lokacie na 6 miesięcy, gdzie udział środków zgromadzonych w funduszach i na lokacie wynosi 70 do 30 procent. W przypadku równego podziału stopa oprocentowania spada do 3,5 procent. A przy 30-procentowym udziale funduszy do 3 procent.

Na kontach oszczędnościowych nowe oprocentowanie wyniesie 3,5 procent dla nowych klientów. Promocja obowiązuje od 28 kwietnia do 31 lipca w bankowości mobilnej, PeoPay, na Pekao24 oraz w oddziałach.

Dla obecnych klientów wzrośnie oprocentowanie na lokatach na Nowe Środki oraz lokacie mobilnej PeoPay. W pierwszej wyniesie 2,75 procent przy czasie trwania 12 miesięcy, oraz kolejno 2,5 i 2,25 procent przy czasie trwania 6 i 3 miesiące. W drugiej oprocentowanie zostało ustalone na 2,5 procent przy lokacie na 3 miesiące. Nowe stawki obowiązują już od 15 kwietnia.

Od 4 maja Pekao SA podwyższy również standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Na koncie premium wyniesie ono 1,2 procent, na koncie oszczędnościowym i koncie dla dzieci do 18 roku życia 1,0 procent.

Podwyżka zaproponowana przez Pekao SA zapewne skłoni kolejne banki do zmiany oprocentowania. Nikt oczywiście w tym zakresie nie spodziewa się jednak rewolucji i znaczących podwyżek.