Samoobsługowe Żabki czynne całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wkrótce ruszają testy

Zakupy Dołącz do dyskusji (221)
Samoobsługowe Żabki czynne całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wkrótce ruszają testy

Ruszyły testy pierwszej całkowicie samoobsługowej Żabki. Nanosklep ma być otwarty przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli nowa formuła sklepów spodoba się klientom i przyniesie oczekiwane zyski, to Żabka z pewnością zainwestuje w kolejne punkty tego typu.

Zakaz handlu w niedzielę a Żabki

Zakaz handlu w niedzielę, wymierzony głównie w markety i wielkie sieci, przyniósł straty głównie drobnym przedsiębiorcom prowadzącym niewielkie sklepy. Uwagę zwraca też dość powszechna niechęć społeczeństwa do regulacji obowiązującej już kolejny rok.

W kontekście zakazu handlu w niedzielę wielu osobom nasuwa się na myśl także Żabka, która zasłynęła rozszerzeniem oferowanych usług także o niektóre usługi pocztowe. To pozwoliło ajentom Żabek na otwieranie sklepów także w niedzielę.

Teraz jednak Żabka testuje już nowe rozwiązanie, które umożliwiłoby wielu klientom robienie szybkich zakupów – nie tylko w niedziele, ale i o każdej porze dnia i nocy. Chodzi o samoobsługowe Żabki.

Samoobsługowe Żabki otwarte 24/7

Jak informują „Wiadomości Handlowe”, samoobsługowe Żabki miałyby być otwarte całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ze względu na brak kasjerów nanosklepy nie podlegałyby zakazowi handlu w niedzielę – a należy przecież pamiętać, że rządzący rozważali coraz to nowsze konstrukcje prawne, mające Żabkom uniemożliwić prowadzenie sprzedaży w niedzielę. W tym przypadku obóz rządzący byłby jednak całkowicie bezradny.

Pierwsza samoobsługowa Żabka ruszy w Poznaniu.

150 produktów podstawowej potrzeby

Nowe, samoobsługowe Żabki z pewnością nie będą imponować wielkością, ale nie jest to też nic, co mogłoby faktycznie zaskoczyć klientów. Przewiduje się, że nowe punkty będą mieć powierzchnię od 30 do 55 metrów kwadratowych. Osoby robiące zakupy mają znaleźć na półkach ok. 150 podstawowych produktów „pierwszej potrzeby”.

W jaki sposób klienci będą mogli dostać się do sklepu? W tym celu będą musieli zainstalować aplikację Żappka, która jednocześnie umożliwi im dokonanie płatności za zakupy. Klienci będą mogli również płacić kartą.

Powinniśmy przyzwyczajać się do samoobsługowych sklepów?

Należy jednocześnie pamiętać, że w Polsce funkcjonuje już kilka samoobsługowych sklepów. Podobny format testuje m.in. Carrefour, ale także firma BioFamily. Wydaje się, że automatyczne nanosklepy mogą sprawdzić się zwłaszcza w dużych miastach, gdzie wiele osób chętnie testuje nowe rozwiązania w sferze zakupów. Samoobsługowe Żabki mogą jednak wyprzedzić konkurencję. Żabki są mocno zakorzenione w świadomości Polaków i dostępne niemal na każdym kroku, co może przełożyć się na zainteresowanie klientów nowym formatem sklepu.