Santander jak mBank i ING – zaoferują księgowość w ofercie banku

Finanse Firma Podatki Dołącz do dyskusji (233)
Santander jak mBank i ING – zaoferują księgowość w ofercie banku

partner-logo

Klienci biznesowi dla banków od zawsze stanowili dobry kąsek. Z tego powodu banki prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań dla firm. Po wprowadzeniu przez mBank zakładania firmy za pośrednictwem ich serwisu, przyszedł czas na księgowość, którą wprowadzają kolejne banki. Od kilku dni Santander dołączył do tego grona i oferuje w swoim serwisie księgowość dla firm – donosi Cashless.pl.

Santander księgowość dla firm w ofercie

Kilka dni temu bank Santander wprowadził do swojej oferty księgowość dla małych firm. Usługa na razie jest testowana wśród klientów, od jutra ma ruszyć jej akcja promocyjna w mediach.

Usługa oferowana przez bank skierowana jest do osób prowadzących działalność gospodarczą, które rozliczają się za pomocą książki przychodów i rozchodów. Oferta ma trzy opcje. Pierwsza – najtańsza ogranicza się wyłącznie do możliwości wystawiania faktur przychodowych. W jej zakresie można wystawić za darmo do trzech faktur w miesiącu. Wystawienie dowolnej liczby faktur kosztuje 12 zł miesięcznie.

Drugie rozwiązanie umożliwia samodzielną księgowość. Podobnie jak w przypadku pierwszej: trzy faktury w miesiącu są za darmo. Pełen pakiet kosztuje 39 zł miesięcznie. Bank oferuje promocję, w ramach której pierwszy rok abonamentu kosztuje 19,50 zł.

Trzecią opcją jest korzystanie z banku na podobnych zasadach jak w przypadku biura rachunkowego. Przedsiębiorca będzie mógł m.in. skontaktować się telefonicznie z księgowym. Ta opcja kosztuje 89 zł w przypadku pięciu faktur, 129 zł miesięcznie w przypadku 30 lub 299 zł miesięcznie przy 100 fakturach.

Interfejs i aplikacja inne niż u konkurencji

Dodatkowych rozwiązaniem wprowadzonym przez bank jest również aplikacja mobilna, która ma pomóc w korzystaniu z nowych rozwiązań. Aplikacja jest zintegrowana z kontem i umożliwia m.in. wprowadzanie faktur, wystawianie faktur oraz ich wysyłanie przez e-maila.

Santander poszedł w ślady konkurencji. Podobnie jak mBank, Idea czy ING wprowadził usługi księgowe zintegrowane z serwisem bankowym. Przedstawiciele banku przekonuj, że ich rozwiązania odróżniają się bardziej intuicyjnym interfejsem i łatwiejszym fakturowaniem. Do tej pory z rozwiązania skorzystało 300 klientów banków, którzy uruchomili usługę jeszcze przed oficjalną promocją w mediach.