Tylko się nie przestraszcie: Santander zmienia swoją aplikację

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Tylko się nie przestraszcie: Santander zmienia swoją aplikację

W ostatnich latach cyfryzacja, choć przynosi wiele korzyści, stała się również przyczyną rosnącej liczby ataków cyberprzestępczych. Jednym z ulubionych celów cyberprzestępców są instytucje finansowe, a wśród nich banki. Niejednokrotnie docierają do nas informacje o próbach podszywania się pod banki w celu wyłudzenia danych osobowych i finansowych od niczego nieświadomych klientów. Takie działania rodzą naturalny niepokój wśród użytkowników usług bankowych i prowadzą do utraty zaufania do świata bankowości online. 

Próby oszustw poprzez phishing, malware czy ataki typu „man-in-the-middle” stają się coraz bardziej zaawansowane. Niejednokrotnie oszuści tworzą doskonale odwzorowane strony banków, by wyłudzić od klientów dane logowania i hasła dostępowe. Właśnie dlatego banki na całym świecie, zwracając uwagę na potrzeby bezpieczeństwa, inwestują w nowoczesne technologie i rozwijają aplikacje, które będą nie tylko intuicyjne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Santander wprowadza nową aplikację: bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Mając na uwadze wyżej opisane zagrożenia, Santander Bank Polska podjął ważny krok w kierunku podniesienia bezpieczeństwa swoich klientów. Nowa aplikacja mobilna stanowi kombinację nowoczesnego designu, intuicyjności i funkcjonalności z zaawansowanymi mechanizmami zabezpieczającymi. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy pragną nie tylko komfortu korzystania z bankowości mobilnej, ale przede wszystkim pewności, że ich dane i finanse są w dobrych rękach.

Piotr Hibner, dyrektor Santander Digital, podkreślił znaczenie mobilności w dzisiejszym świecie oraz fakt, że bankowość mobilna staje się coraz bardziej popularna. Nowa aplikacja ma za zadanie nie tylko ułatwić klientom życie, ale również dostarczyć im narzędzie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Wszystko to po to, by korzystanie z aplikacji było nie tylko proste, ale i przyjemne.

Co przyniesie nowa aplikacja Santader?

Wśród najważniejszych funkcji aplikacji warto zwrócić uwagę na rozbudowane możliwości personalizacji. Klient ma pełną kontrolę nad tym, jak prezentuje się jego interfejs, co daje poczucie większej kontroli nad własnymi finansami. Funkcja szacowania śladu węglowego to ciekawy dodatek, który ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej użytkowników.

Jednak kluczowym elementem nowej aplikacji jest bezpieczeństwo. Mobilna autoryzacja transakcji, potwierdzanie za pomocą odcisku palca, rozpoznawania twarzy czy czterocyfrowego PIN-u to mechanizmy, które mają na celu zwiększenie poziomu ochrony danych klientów. Wprowadzenie trybu dyskretnego to kolejny krok w kierunku zapewnienia prywatności użytkownikom, a płatności mobilne bez konieczności posiadania karty plastikowej to wygoda, której oczekują współczesni klienci.

Proces przenoszenia użytkowników na nową aplikację rozpocznie się 4 września i zostanie przeprowadzony w sposób płynny, tak by nie zakłócić codziennego korzystania z usług bankowych przez klientów. Inicjatywa Santander Bank Polska to ważny krok w kierunku podniesienia bezpieczeństwa i komfortu korzystania z bankowości mobilnej. W dobie rosnących zagrożeń cyberprzestępczych, takie działania są nie tylko mile widziane, ale przede wszystkim niezbędne.