Serial Sędzia Anna Maria Wesołowska wraca. Producenci szukają aktorów prawników na forach internetowych

Gorące tematy Na wesoło Dołącz do dyskusji (2062)
Serial Sędzia Anna Maria Wesołowska wraca. Producenci szukają aktorów prawników na forach internetowych

Polska telewizja nie ma na swoim koncie tak spektakularnych prawniczych seriali, jak choćby Suits. Kiedy jednak ten telewizyjny sukces nie był jeszcze nawet w planach, polskie nastolatki, emeryci i ludzie pracujący uczyli się realiów prawa z kultowego już serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska. Śpieszymy donieść, że kultowa seria prawdopodobnie wróci na nasze ekrany z nowym sezonem. Pod warunkiem, że znajdzie się obsada.

Kultowy serial Sędzia Anna Maria Wesołowska

Paradokumentalny serial lata swojej świetności zaliczył jakieś dziesięć lat temu. Wtedy liczna publiczność zasiadała przed ekranem śledząc losy kolejnych spraw z wokandy. Do sukcesów serialu można zaliczyć nie tylko to, że dzięki niemu miliony Polaków dowiedziało się, że ława przysięgłych nie zasiada na polskiej sali rozpraw, a kolor prawniczego żabotu ma jednak znaczenie.

Niestety, serial utrwalił też szkodliwe stereotypy, przez co odwiedzający sąd często rozglądają się za młotkiem, niecierpliwie wyczekując zatwierdzenia wyroku jego przybiciem. Są również często zdziwieni, że sale są takie puste, a dyktującemu protokół sędziemu zdziwieni powtarzają swoje wypowiedzi sądząc, że ich nie dosłyszał. Zdziwienie budzą też inne rzeczy: od komputera stacjonarnego zamiast laptopa, po ubogi wystrój sali i procesy bez spektakularnych zwrotów akcji. Cóż w pewnych kwestiach procedura jest jednak nieubłagana.

Te sentymentalne wspomnienia i porównywania nie tracą na aktualności. A nadawany od 2006 do 2012 roku serial ma się w najlepsze, przynajmniej pod względem oglądalności powtórek odcinków. Pewnie (pomimo swoich licznych zasług dla podnoszenia świadomości procesowej obywateli) nigdy nie pojawiłby się na łamach Bezprawnika, gdyby nie jedno znaczące wydarzenie.

Serial Sędzia Anna Maria Wesołowska wraca na ekrany

Producenci serialu rekrutują obsadę do nowego sezonu. Post o rekrutacji znalazł się na facebookowej grupie pomagającej prawnikom w znajdowaniu pracy. Poszukiwani są specjalizujący się w prawie karnym adwokaci, prokuratorzy i radcowie prawni. Jeśli więc to Sędzia Anna Maria Wesołowska wpłynęła na wasz wybór drogi życiowej, nadarza się doskonała okazja do zwrócenia długu i dołączenia do obsady.

https://www.facebook.com/groups/pracadlaprawnika/permalink/2005662606395538/?app=fbl