SprawdzPESEL.pl to najlepsze, co dziś znajdziecie w polskiej sieci

Na wesoło Technologie dołącz do dyskusji (96) 30.08.2016
SprawdzPESEL.pl to najlepsze, co dziś znajdziecie w polskiej sieci

Udostępnij

Marek Krześnicki

Jak doskonale wiedzą Czytelnicy Bezprawnika, „wyciek danych z bazy PESEL” to najprawdopodobniej medialny humbug, o czym informowaliśmy od samego początku. Cały ten zgiełk może jednak mieć i pozytywny efekt: zwrócił uwagę Polaków na problematykę danych osobowych i tego, jakim podmiotom je udostępniamy. A byliście na stronie SprawdzPESEL.pl?

Sprawdź swój pesel kropka pe el

Nie byliście? To wejdźcie. Zgodnie z instrukcją, wpiszcie numer PESEL (na początek zmyślony, np. 00000000000) i kliknijcie przycisk „Sprawdź swój PESEL”. Zaskoczeni?

uwaga

Okazuje się, że właścicielem strony jest firma zajmująca się bezpieczeństwem cyfrowym, a strona SprawdzPESEL.pl to nic innego, jak pomysłowa reklama. Reklama, która przy okazji uświadamia konieczność należytej ochrony swoich danych osobowych, w tym numer PESEL.

Autorom pomysłu gratulujemy, a sami przypominamy: w internecie (i nie tylko) nie podajemy swoich danych, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Lepiej zapobiegać problemom, niż je rozwiązywać.

O aferze „PESEL-owej” na łamach Bezprawnika możecie przeczytać także tutaj:

Masz jakiekolwiek problemy związane z bezpieczeństwem danych osobowych i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.