ecommerce

Stuart wjeżdża do Poznania

Mariusz Lewandowski
08.06.2024
Stuart wjeżdża do Poznania

Stuart, czyli firma specjalizująca się w logistyce miejskiej, rozwija swoją obecność na polskim rynku. Obecna nad Wisłą od 2020 roku platforma logistyczna ogłosiła wejście do kolejnego polskiego miasta – Poznania. Tym samym, Poznań stał się dziewiątym miastem w Polsce, gdzie dostępne są usługi szybkich dostaw.

Stuarta przez ostatnie lata szczególnie doceniły branże gastronomiczna i spożywcza. Jednak oferta firmy jest znacznie szersza i obejmuje również współpracę z całą branżą detaliczną. Po debiucie w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Katowice, Sosnowiec, Łódź, Gdańsk, Szczecin i Toruń, teraz przyszedł czas na Poznań. Mieszkańcy dzielnic Wilda, Grunwald, Stare Miasto, Jeżyce i Łazarz mogą teraz korzystać z wygodnych i szybkich dostaw bezpośrednio do swoich domów.

Jak podkreśla Agnieszka Majewska, General Manager firmy Stuart w Polsce, uruchomienie usługi w Poznaniu to kolejny krok w dynamicznej ekspansji firmy. „Pomimo wymagających warunków gospodarczych, Stuart nieustannie rozwija się w Polsce. Uruchomienie usługi szybkich dostaw w Poznaniu to dla nas kolejny ważny krok na drodze do obecności we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania logistyczne rośnie, dlatego chcemy być obecni tam, gdzie każda minuta jest na wagę złota” – mówi Majewska.

Stuart na rynku qcommerce

Stuart kładzie duży nacisk na jakość i szybkość realizowanych zamówień. W Polsce liczba dostaw wzrosła o 32% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Firma nie tylko realizuje zamówienia „na żądanie”, ale również oferuje przesyłki w trybie “same day delivery”, nawiązując współpracę z szeroką siecią partnerów. Obecnie ponad 60% floty Stuart to pojazdy przyjazne środowisku, w tym rowery e-cargo, hulajnogi i e-skutery.

Wprowadzenie szybkich dostaw przez Stuart w Poznaniu ma ponoć przynieść liczne korzyści zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym przedsiębiorstwom. Dzięki dostępowi do szybkich i efektywnych usług logistycznych, mieszkańcy mogą cieszyć się większym komfortem, a firmy zyskują narzędzia do skuteczniejszego działania i lepszego zaspokajania potrzeb swoich klientów.

Stuart to francuska firma

Stuart, założony w 2015 roku w Paryżu, zrewolucjonizował dostawy miejskie. Firma łączy nowoczesne technologie logistyczne z wiedzą operacyjną, oferując precyzyjne, szybkie i elastyczne usługi dostawcze. Stuart realizuje miliony dostaw miesięcznie w ponad 100 miastach w Europie, w tym we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce.