Uber wyszedł naprzeciw potrzebom klientów i wprowadził usługę, która może zaskoczyć

Biznes Zagranica Dołącz do dyskusji
Uber wyszedł naprzeciw potrzebom klientów i wprowadził usługę, która może zaskoczyć

Uber, znany głównie jako platforma do zamawiania przejazdów, postanowił rozszerzyć swoją ofertę i wprowadził niecodzienną usługę rezerwacji lotu balonem w malowniczym regionie Kapadocji. Aby skorzystać z tej atrakcji, należy zamówić lot z przynajmniej 12-godzinnym wyprzedzeniem za pomocą funkcji „Uber Reserve”.

Cena tej niezapomnianej przygody połączonej z przejazdem z hotelu to 150 euro od osoby. Lot trwa 1,5 godziny, a uczestnicy mają okazję podziwiać zachwycające krajobrazy Kapadocji o wschodzie słońca. Podróż rozpoczyna się w Göreme.

Kapadocja: miejsce magicznych lotów balonem

Mechanizm działania Ubera jest prosty. Wystarczy za pomocą aplikacji zgłosić potrzebę przejazdu i poczekać. Otrzymasz informację o najbliższym dostępnym kierowcy, szacowanym czasie jego przyjazdu oraz dane pozwalające ci zidentyfikować samochód. To usługa, z której chętnie korzystają ludzie w kilkudziesięciu krajach, jednak firma nie zamierza poprzestawać na laurach i ograniczać się do transportu drogowego. Dobrze widać to na przykładzie nowej funkcji od Ubera, z której mogą skorzystać turyści zwiedzający Turcję.

Kapadocja każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. W 2022 roku spośród około 44 mln osób odwiedzających Turcję część wybrała właśnie ten region. Kapadocja słynie niewątpliwie z pięknych krajobrazów, ale też z lotów balonem, w trakcie których te widoki można podziwiać. Statystyki wskazują, że każdego dnia odbywa się tutaj średnio 150 tego typu podniebnych podróży.

Uber zauważył potencjał turystyczny Kapadocji i rosnące zainteresowanie lotami balonem, dlatego postanowił rozszerzyć swoją ofertę o tego typu usługę. Niemniej chętni muszą się pospieszyć, ponieważ oferta obowiązuje tylko do 19 listopada. Warto wspomnieć, że z okazji uruchomienia rezerwacji przelotów Uber zaoferował 100 darmowych biletów.

Uber wychodzi poza konwencjonalne usługi

To nie pierwszy raz, gdy Uber wprowadza rozwiązania wykraczające poza standardowe usługi przewozowe. W przeszłości firma oferowała podróże łodzią po Tamizie i przelot helikopterem nad Nowym Jorkiem.

Co więcej, firma wprowadziła specjalną usługę skierowaną do kobiet, które niechętnie dzielą pojazd z nieznanymi im mężczyznami. Dzięki tej opcji panie mogą zamówić przejazdy wyłącznie z kobietami kierowcami. Co ważne, usługa nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. To krok w stronę zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pasażerek. Niestety jak na razie tego typu usługa nie jest szeroko dostępna.

W Turcji, gdzie Uber w krótkim czasie odnotował znaczny wzrost liczby przejazdów z użyciem aplikacji, współpracuje z blisko 40 tys. kierowców w dziewięciu miastach.