Ucho Prezesa Sezon 2 – gdzie oglądać w internecie legalnie i za darmo?

Technologie Dołącz do dyskusji (201)
Ucho Prezesa Sezon 2 – gdzie oglądać w internecie legalnie i za darmo?

Ucho Prezesa Sezon 2 wystartował w polskim internecie, stając się przy tym wydarzeniem o skali niemalże politycznej. Robert Górski wraz z plejadą polskich aktorów parodiuje tam poczynania ekipy rządzącej, co cieszy się wielkim uznaniem Polaków, niezależnie od sympatii politycznych. 

Początkowo wydawało się, że serial będzie emitowany tylko na YouTube, jednak z czasem przestało być to aż tak oczywiste. Tym samym spieszę z podpowiedzią.

Nowe Ucho Prezesa – kiedy odcinek?

Ucho Prezesa stało się jednym ze sztandarowych projektów emitowanych na łamach platformy Showmax. To konkurent na przykład Netflixa, który stara się zbudować pozycję na polskim rynku medialnym podczepiając się pod popularność politycznego mini-serialu. Z tego też względu na skutek ustaleń pomiędzy twórcami Ucha Prezesa, a władzami platformy (platformy Showmax, nie tej… sami wiecie której) część odcinków niestety trafia tam na wyłączność. Publicznie dostępne odcinki ukazują się z kolei z opóźnieniem.

Ucho Prezesa Sezon 2 na YouTube

Począwszy od dziś, drugi sezon serialu Ucho Prezesa zacznie pojawiać się na łamach popularnej, google’owskiej platformy YouTube. Od teraz co czwartek będą pojawiały się tam kolejne odcinki i dziś nad ranem premierę miał pierwszy odcinek drugiego sezonu. Możecie go oglądać poniżej, legalnie i za darmo.

https://www.youtube.com/watch?v=yh6DPJX4NfE

Warto jednak nadmienić, że abonenci platformy ShowMax oglądali go już przed tygodniem, a dziś raczą się nowym odcinkiem, w którym pojawia się między innymi detektyw… Krzysztof Rutkowski.

Ucho Prezesa Sezon 2 w ShowMax

Gdzie oglądać drugi sezon Ucho Prezesa mając do dyspozycji najnowsze odcinki? No cóż, jeśli chcemy być legalni, musimy się niestety liczyć z tym, że aktualność kosztuje. Miesięczny abonament platformy kosztuje blisko 20 złotych, jednakże obecnie promocję dla części swoich abonentów przygotowała sieć Play, która włącza pakiet ShowMax do swojego abonamentu. Istnieje również możliwość skorzystania z 14-dniowego okresu próbnego, który ułatwi nam decyzję czy Ucho Prezesa jest warte tego, by płacić platformie (medialnej, nie tej… no, wiecie).

Zaczyna się. Wuefista stanie przed komisją dyscyplinarną, bo wrzucił Ucho Prezesa na swojego Facebooka

Ucho Prezesa Sezon 2 – gdzie oglądać w internecie legalnie i za darmo?

Ponieważ część odcinków w pierwszym sezonie trafiała do ShowMax na wyłączność, nie zabrakło niestety aktów piractwa. Część osób nielegalnie uploadowała zamknięte odcinki w serwisach strumieniujących, co samo w sobie nie jest naruszeniem prawa. Czy oglądanie takich odcinków stoi w sprzeczności z prawem autorskim jest dyskusyjne. Przez lata istniał pogląd, iż mieści się to w granicach dozwolonego użytku prywatnego, jednak opinię tę w ostatnich miesiącach bardzo mocno kwestionuje Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.