- Bezprawnik -
- Prawo -
- W USA mają dość bezdomnych na ulicach. Stan Floryda właśnie wprowadził kontrowersyjne prawo
W USA mają dość bezdomnych na ulicach. Stan Floryda właśnie wprowadził kontrowersyjne prawo
Stany Zjednoczone to państwo kontrastów. Z jednej strony to światowe mocarstwo gospodarcze i militarne, a wiele stanów ma PKB na mieszkańca wyższe niż większość krajów europejskich. Z drugiej jednak strony podróżując po USA, możemy natknąć się na dzielnice biedy, a także wielu bezdomnych, którzy przebywają w miejscach publicznych. Problem ten jest poważny także na Florydzie. Stan ten zdecydował się wprowadzić właśnie kontrowersyjne prawo.

Bezdomni będą usuwani z ulic Fort Lauderdale i innych miast Florydy
Z informacji przekazanych przez Associated Press wynika, że prawo pozwalające na usuwanie ludzi bezdomnych z ulic weszło w życie we wtorek. W świetle nowych przepisów, wszyscy bezdomni, którzy do tej pory czuli się bezpieczni na ulicach miast Florydy, od tej chwili mogą być uważani za przestępców. Jednak ludzie dotknięci kryzysem bezdomności w stanie Floryda mają wątpliwości, czy władzom uda się w ten sposób zaradzić temu kryzysowi. Podstawowe pytanie, jakie sobie w tej chwili zadają, brzmi... gdzie władze mają zamiar umieszczać tych wszystkich ludzi?
Fort Lauderdale i inne miasta na Florydzie mają tylko trzy miesiące, aby zaradzić jakoś temu problemowi. Co więcej, od 1 stycznia właściciele firm na Florydzie, mieszkańcy oraz państwo otrzymają narzędzia, które umożliwią im pozywanie lokalnych włodarzy. Pozew może zostać wniesiony np. z powodu podjęcia niedostatecznych działań w kierunku radzenia sobie z problemem osób bezdomnych. Od tej chwili to na lokalnych władzach ma spoczywać obowiązek wdrożenia odpowiednich metod, które będą mieć na celu usuwanie osób bezdomnych z ulic miast.
W USA systematycznie przybywa osób bezdomnych. Najwięcej jest ich w stanach, które są uważane za te zamożne
Z danych Federalnego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast wynika, że całych Stanach Zjednoczonych przybywa osób bezdomnych. W samym 2023 roku bez dachu nad głową pozostawało 653 tys. osób. Co jeszcze ciekawsze, najwięcej bezdomnych osób mieszka na terenie Kalifornii – aż 181 tys. Jest to niewątpliwie bardzo interesujące w kontekście siły gospodarczej tego stanu. Sam stan Kalifornia ma PKB większe np. od Niemiec. Widzimy jednak, że nawet w tak bogatym regionie USA bardzo trudno wyeliminować problem osób bezdomnych. Na drugim miejscu w rankingu bezdomności w USA znajduje się stan Nowy Jork. Najmniej osób bez dachu nad głową znajduje się w dużo biedniejszym stanie Wyoming.
zobacz więcej:
05.06.2026 16:07, Piotr Janus

Kupują zniszczone książki za 20 zł i sprzedają na Allegro o kilkaset procent drożej. Oto legalny trik
05.06.2026 15:18, Aleksandra Smusz
05.06.2026 14:29, Marcin Szermański
05.06.2026 13:41, Rafał Chabasiński
05.06.2026 12:54, Joanna Świba
05.06.2026 12:06, Edyta Wara-Wąsowska
05.06.2026 11:19, Piotr Janus
05.06.2026 10:31, Edyta Wara-Wąsowska
05.06.2026 9:57, Jakub Bilski
05.06.2026 9:21, Mateusz Krakowski
05.06.2026 8:37, Mateusz Krakowski
05.06.2026 7:44, Aleksandra Smusz

Mówi, że mieszkając z partnerem, oszczędza 2000 zł miesięcznie. Proste obliczenia pokazały, że się myli
05.06.2026 6:58, Aleksandra Smusz
04.06.2026 9:20, Joanna Świba
04.06.2026 8:33, Mateusz Krakowski
04.06.2026 7:53, Aleksandra Smusz
04.06.2026 7:07, Aleksandra Smusz
03.06.2026 15:43, Marek Śmigielski
03.06.2026 14:57, Joanna Świba
03.06.2026 14:09, Piotr Janus
03.06.2026 13:22, Rafał Chabasiński

Zapłacili fiskusowi 112 tys. zł przez jeden brakujący papierek. Trybunał przyznał im rację, a pieniędzy nadal nie ma
03.06.2026 12:31, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 11:42, Aleksandra Smusz
03.06.2026 10:47, Joanna Świba
03.06.2026 9:54, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 8:33, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 7:32, Miłosz Magrzyk
03.06.2026 6:44, Piotr Janus


























