Volvo chce, by w święta Bożego Narodzenia Polacy nie zapominali o ekologii. Znowu wypożyczy choinki

Codzienne Dobre wiadomości Środowisko dołącz do dyskusji (17) 17.12.2019
Volvo chce, by w święta Bożego Narodzenia Polacy nie zapominali o ekologii. Znowu wypożyczy choinki

Edyta Wara-Wąsowska

Już po raz trzeci Volvo otwiera swoją wypożyczalnię choinek. Zainteresowane osoby będą mogły – za jednorazową, bezzwrotną opłatą – wypożyczyć drzewko na dwa tygodnie, a potem zwrócić do firmy. Volvo z kolei przekaże je z powrotem do zasadzenia. 

Wypożyczalnia choinek Volvo 2019. To już trzecia edycja akcji

Chyba nikt, kto obchodzi święta Bożego Narodzenia nie wyobraża sobie, by w jego domu mogło zabraknąć świątecznego drzewka, na którym zawisną bombki i inne ozdoby. Coraz więcej osób zwraca jednak uwagę na fakt, że ten element tradycji nie należy do najbardziej przyjaznych środowisku. Z jednej strony mamy sztuczne choinki, które są wykonane z plastiku (i często lądują na śmietniku już po roku-dwóch latach). Z drugiej – żywe choinki, które jednak trzeba wyciąć z lasu, co też nie jest dla przyrody najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Nic dziwnego, że w końcu pojawiła się koncepcja, która obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Mowa o wypożyczaniu choinek. To opcja, która jest właściwie pozbawiona wad pozostałych rozwiązań. Wypożyczenie choinki w doniczce umożliwia nacieszenie się przystrojonym drzewkiem podczas świąt, a jednocześnie w żaden sposób nie szkodzi środowisku – choinka po prostu „wraca na swoje miejsce”. Czyli w tym wypadku do szkółki leśnej, tak by w następnym roku ponownie mogła zostać „wypożyczona”.

Na takiej zasadzie działa m.in. wypożyczalnia choinek Volvo – dniach 19-23 grudnia 2019 r. będzie można przyjść do salonu autoryzowanego dealera Volvo (listę można znaleźć na stronie Volvo) i wypożyczyć choinkę. Usługa kosztuje 55 zł, a opłata jest bezzwrotna.

Na zwrot choinki klienci będą mieli czas do 8 stycznia.

Jak dbać o wypożyczoną choinkę?

Volvo na swojej stronie instruuje zainteresowane osoby, jak dbać o wypożyczoną choinkę. Drzewko nie powinno stać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze ani w pobliżu kaloryfera. W ciągu dwóch tygodni choinkę należy podlać czterokrotnie – za każdym razem w taki sposób, by woda wypełniła również podstawę doniczki. Volvo przypomina również, by nie dekorować choinki sztucznym śniegiem ani nabłyszczającym sprayem.

Co jednak, jeśli u dealera Volvo nie będzie już świątecznego drzewka? Warto przeszukać sieć w poszukiwaniu innych wypożyczalni. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze, zwiększa się też liczba miast, w których firmy oferują taką usługę. Problemów nie powinni mieć zwłaszcza mieszkańcy Warszawy i Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *