Zakupy w Wigilię i sylwestra. Do której zrobimy zakupy w poszczególnych sklepach?

Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji
Zakupy w Wigilię i sylwestra. Do której zrobimy zakupy w poszczególnych sklepach?

Zakupy w Wigilię i sylwestra? Wiadomo, lepiej tego uniknąć. Jednak czasami niestety jest to niemożliwe. Mówimy zatem, które sklepy będą otwarte – oraz w jakich godzinach.

Zakupy w Wigilię. Gdzie zrobimy zakupy na ostatnią chwilę?

Dobra wiadomość – duże sieci otwierają sklepy w Wigilię, zwykle zakupy będzie można zrobić do godz. 13:00. Tak będzie w Lidlu, Biedronce, Aldi, Kauflandzie, Carrefour oraz Auchan.

Inaczej będzie w Żabkach. Tu punkty mają być otwarte do godz. 14, a czasem i jeszcze później – o ile tak zdecydują franczyzobiorcy. Oczywiście wszędzie trzeba się przygotować na spore tłumy. Jak wiadomo, kupowanie na ostatnią chwilę przed świętami ma w Polsce całkiem spore grono amatorów.

Warto jednak pamiętać, nie wszędzie jednak zrobimy zakupy w Wigilię. Raczej nie jest to dzień, w którym myślimy o meblowaniu mieszkań. Jednak może się pojawić pomysł, by pójść do sklepu meblowego po prezent. Zatem uwaga – sklepy IKEA oraz Jysk będą 24 grudnia zamknięte.

Jeśli chodzi o godziny otwarcia, to większość sieci nie zmienia tu nic względem zwykłych dni handlowych. Warto pamiętać, że Wigilia to ostatni dzwonek na świąteczne zakupy – przez dwa kolejne dni większość sklepów będzie oczywiście pozamykana.

Zakupy w sylwestra. Gdzie je możemy zrobić?

Tu już różnic pomiędzy sieciami jest sporo. W Lidlu i Biedronce zakupy będzie można zrobić do 19. Punkty Kaufland, Aldi czy Carrefour będą jednak zamykane godzinę wcześniej.

Żabki mają być natomiast otwierane w „standardowych godzinach”, a zatem pomiędzy 6 a 23. Tam będzie można więc w ostatnim momencie skoczyć po alkohol, przekąski czy po lód. Auchan natomiast radzi swoim klientom, żeby sprawdzać godziny otwarcia konkretnych w Sylwestra na stronie internetowej sieci.

Zmiany godzin otwarcia w Wigilię i sylwestra są rzecz jasna tłumaczone przez sieci dobrem pracowników.

„Decyzja o skróceniu godzin funkcjonowania sklepów w Wigilię oraz w sylwestra została podjęta z myślą o naszych pracownikach, by zapewnić im możliwość spokojnego przygotowania i spędzenia wieczoru wigilijnego oraz nocy sylwestrowej w gronie najbliższych” – wyjaśnia biuro prasowe Biedronki.