Zamiast działki rolnej komornik zlicytował dom staruszków

Finanse Państwo Dołącz do dyskusji (1)
Zamiast działki rolnej komornik zlicytował dom staruszków

Komornik z wielkopolski zlicytował dom pary staruszków, mimo że miał zająć jedynie działkę rolną.

Kolejna komornicza wpadka pokazuje, jak błędy niektórych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości mogą wpływać na ludzkie losy. Jak donosi portal TVN24 i telewizja TTV, pewien komornik w województwie wielkopolskim miał zlicytować działkę dwojga staruszków. Jest to wynik problemów ich syna, który wziął kredyt pod zastaw nieruchomości – działek rolnych.

Mężczyzna nie mogąc poradzić sobie z długiem, który urósł do 50 000 zł, wyjechał do Niemiec, zostawiając rodziców z problemem. Jako że nie byli oni w stanie spłacać rat, komornik zajął się sprzedażą kolejnych działek. Na skutek pomyłki komornik zlicytował działkę, na której stoją zabudowania – dom z budynkami gospodarczymi, a nie samą działkę rolną, która leży obok.

Nowy właściciel zapłacił za tę działkę jedynie 18 000 zł, a jak wyliczono, teren z zabudowaniami wart jest kilkaset tysięcy złotych. Tragiczna pomyłka sprawiła, że cały dorobek staruszków został sprzedany za bezcen.

Sprawą zainteresowała się posłanka Lidia Staroń, która wysłała do Prokuratora Generalnego i Ministerstwa sprawiedliwości zawiadomienie o możliwości rażącego naruszenia prawa i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Sprawę nagłośniły także wspomniane przeze mnie wcześniej media.

Komornik wraz z rzeczoznawcą zreflektowali się i postanowili dołożyć wszelkich starań, by dom z działką znów były własnością pary poszkodowanych starszych osób – po 10 latach! Jest kolejna głośna sprawa dotycząca błędów popełnionych przez komorników i rzeczoznawców. Opisywaliśmy jakiś czas temu sytuację, w której komornik zajął majątek rolników i sprzedał za bezcen. Pamiętajcie, że komornik nie jest bezkarny i odpowiada przed sądem.

Masz problemy związane z zajęciami komorniczymi lub złą pracą rzeczoznawców i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.