„ΖΑRΑΒΙΑJ przez ΙΝΤΕRΝΕT! Nawet 7741 zł na miesiąc!” – kolejny wirus na Facebooku, uważaj co klikasz!

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji (161)
„ΖΑRΑΒΙΑJ przez ΙΝΤΕRΝΕT! Nawet 7741 zł na miesiąc!” – kolejny wirus na Facebooku, uważaj co klikasz!

Dwie godziny temu dostałem zaproszenie do grupy „ΖΑRΑΒΙΑJ przez ΙΝΤΕRΝΕT! Nawet 7741 zł na miesiąc!” i już zacząłem pisać ten artykuł. Potem tylko poczekałem na detale na temat tego na czym będzie polegało oszustwo. 

Po kilkudziesięciu minutach grupa „ΖΑRΑΒΙΑJ przez ΙΝΤΕRΝΕT! Nawet 7741 zł na miesiąc!” zmieniła status z prywatnej na zamkniętą, wszystkie komentarze są wyłączone, a wreszcie pojawiły się szczegóły na temat tego, jak tym razem będą oszukiwani ludzie. Za grupę odpowiada pani z Trójmiasta, która następnie przekazała uprawnienia administracyjne pani mieszkającej w Tychach. Ta zaś wyjaśniła jak zostać bogaczem poprzez siedzenie na Facebooku.

Trudno decydować się na jakiś moralny ostracyzm względem tych pań – to najpewniej przejęte konta. Podobnie, jak komentarze pod pierwszym postem, które uwiarygodniają „wspaniałą metodę łatwego zarobku”. Entuzjazm rozlał  się w dosłownie 4 minuty. Mamy szansę opisać na Bezprawniku to oszustwo naprawdę szybko, zanim zacznie sprawiać realne kłopoty. Ostrzeżcie przed sprawą swoich znajomych na Facebooku, a jeśli zaprosili was do tego typu grupy – najpewniej w gronie swoich facebookowych aplikacji lub na komputerze mają jakiegoś wirusa.

Oszustwo na „ΖΑRΑΒΙΑJ przez ΙΝΤΕRΝΕT! Nawet 7741 zł na miesiąc!”

Schemat oszustwa jest dość typowy. W opisie czytamy:

Nasz system zarabiania pieniędzy staje się coraz bardziej popularny dlatego postanowiliśmy otworzyć grupę, aby jeszcze więcej osób mogło się dowiedzieć jak UCZCIWIE i ŁATWO zarabiać przez INTERNET 💰

Aktualnie posiadamy 100 wolnych miejsc do naszego systemu. Nie jest to duża liczba, ale z czasem będziemy akceptować nowe osoby. Aby się zapisać – czytaj dalej!

A i jeszcze jedno!  Proszę o komentarze i opinie osób które już pracują z nami i zarobiły pieniądze. Z góry dziękuje! 😇

JAKIE WYMAGANIA:

▶️ Minimum 18 lat.
▶️ Dostęp do komputera/telefonu i internetu.
▶️ Chęć do działania i zmiany swojego życia.

Spełniasz wymagania? Świetnie, czytaj dalej 

Kliknięcie w jeden z podanych niżej linków wydaje się być bezpieczne dla komputera, jednak przenosi na stronę z szemranymi usługami, które można by było nazwać piramidami finansowymi. Prawdopodobnie  tym razem oszustwo polega na uzyskaniu prowizji od pozyskania sporej liczby naiwniaków w jednym z gotowych systemów afiliacyjnych.

Pewnie nie można  tutaj mówić o klasycznym, facebookowym oszustwie „na SMS-y”, jakich w ubiegłym roku było pełno na Facebooku. Ale mechanizm jest zbliżony, do tego promuje usługę z opisami w stylu:

Mogę dać ci tyle gwarancji, ile tylko chcesz, ale nigdy nie zrozumiesz prawdziwego potencjału tego oprogramowania, jeśli sam go nie wypróbujesz. Zastanów się. Możesz kupić bilet do nowego życia za jedyne 250 euro. Będziesz gorzko żałować, jeśli nie sprawdzisz tego jak najszybciej. Kiedy zakończy się oferta specjalna, oprogramowanie będzie kosztować 6 999 euro.

Trudno ocenić czy mamy do czynienia z „oszustwem” w prawnym znaczeniu, choć moim zdaniem wątpliwej jakości system prowizyjny, który wygląda jak piramida finansowa, promowany przy pomocy fałszywych lub nawet skradzionych kont na Facebooku, rozsyłający się jak wirus z użyciem kolejnych kont… Z całą pewnością uczciwe nie jest. Warto przestrzec znajomych przed tego typu systemem, a jeśli znaleźli się w „mackach” wspomnianej grupy (obecnie ok. 50 000 członków i rośnie), powinni przy okazji sprawdzić bezpieczeństwo swojego Facebooka i komputera.