Świetny pomysł na promocję czytelnictwa – Wielka Zbiórka Książek w oddziałach Alior Banku i finał 25 maja

Dobre wiadomości Finanse Społeczeństwo Dołącz do dyskusji
Świetny pomysł na promocję czytelnictwa – Wielka Zbiórka Książek w oddziałach Alior Banku i finał 25 maja

25 maja 2019 r miał miejsce finał akcji: Wielka Zbiórka Książek.  Akcja prowadzona była przez Zaczytani.org oraz Alior Bank S.A.  Start miał miejsce o 11:00 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Bajki przeczytała m.in. Katarzyna Pakosińska.

Alior Bank jako partner Fundacji Zaczytani.org promuje czytelnictwo i edukację społeczną.

Fundacja Zaczytani zajmuje się promocją czytelnictwa i edukacji społecznej od 2013 roku. Jest to możliwe dzięki prowadzeniu Wielkiej Zbiórki Książek, a także otwieraniu bibliotek na oddziałach szpitalnych. Bank dołączył do tej inicjatywy w roku 2019. Natomiast w 2018 roku przeprowadził w swoich trzech centralach (Warszawie, Krakowie i Gdańsku) wolontariat, podczas którego pracownicy prowadzili wewnętrzne zbiórki książek. Sami pracownicy uzbierali prawie 2000 książek i przekazali je do dwóch placówek medycznych. Uznanie za niesamowitą postawę i chęci działania, by poza korporacyjnym życiem i działania wg schematów (jak często określa się pracowników korpo) zrobić coś dla drugiego człowieka. I to nieodpłatnie.

Bajkoterapia – pracownicy przeszkoleni do zadań specjalnych

Alior przeprowadził  nawet  całodzienne szkolenia mające na celu przygotować wolontariuszy do objęcia roli bajkoedukatora. Co więcej każdy uczestnik zobowiązał się do odbycia co najmniej 3 wizyt w szpitalach. Pracownicy banku nie tylko czytają najmłodszym dzieciom bajki, ale spędzają z nimi czas i wspierają ich rodziców.

Czytelnictwo w Polsce woła o pomstę do nieba, ale czy to tak źle? Czytanie książek jest przereklamowane

Alior Bank zaangażował w zbiórkę swoje oddziały

W oddziałach bankowych możesz przeznaczyć na cel charytatywny książki. Na profilu Alior Banku można zobaczyć zdjęcia całej masy książek, które przynoszą ludzie chcący wziąć udział w akcji. Bank pokazuje swoje „lepsze” oblicze i chce ocieplić wizerunek. Co też udaje mu się z powodzeniem, biorąc pod uwagę pochlebne komentarze pod postami dotyczącymi akcji Zaczytani. Dodatkowo na stronie banku podane są oddziały, w których można zostawić książki – sprawdź TUTAJ.  Poza bankiem są inne lokalizacje prowadzące zbiórkę książek – LISTA

Wielka Zbiórka książek trwa od 23 kwietnia do 26 maja. Jeszcze jest czas by wziąć w niej udział i dołączyć się do tworzenia Zaczytanych Bibliotek, z których będą korzystać potrzebujący. Zgodnie z informacją ze strony Zaczytani.org zebrane książki przekażą szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym i centrum aktywności lokalnej.