Allegro Smart dopiero wystartowało, a już robi korektę kursu. Ale dla nas to lepiej

Zakupy Dołącz do dyskusji (12)
Allegro Smart dopiero wystartowało, a już robi korektę kursu. Ale dla nas to lepiej

Allegro Smart funkcjonuje od całkiem niedawna. Po trochę ponad dwóch miesiącach Allegro zdecydowało się na wprowadzenie zmian w swojej nowej usłudze. To, co najbardziej zainteresuje fanów tej platformy zakupowej to fakt, że wprowadzony zostaje – obok abonamentu rocznego – abonament miesięczny.

Allegro Smart: dla tych, którzy uwielbiają zakupy przez internet

Allegro Smart było projektowane z myślą o osobach, które nie mogą oprzeć się magii Allegro i co i rusz zamawiają coś za pośrednictwem platformy. Częste zakupy wiążą się jednak z koniecznością pokrywania kosztów każdej przesyłki, co może studzić zapał niektórych klientów. Allegro Smart umożliwia klientowi wykupienie półrocznej lub rocznej subskrypcji na przesyłki (odpowiednio za 39 lub 49 zł). Kuszące, biorąc pod uwagę, że w ramach rocznej subskrypcji klient może zamówić 365 przesyłek (i całkowity wydatek za ich transport wynosi dalej tylko 49 zł). A przeciętny koszt przesyłki oscyluje w granicach 10-15 zł. Z darmowej dostawy Allegro Smart można jednak skorzystać tylko wtedy, gdy zakupy od jednego sprzedawcy mają wartość co najmniej 40 zł.

Abonament miesięczny i zniesienie limitu

Allegro Smart zostało uruchomione pod koniec sierpnia, a tymczasem według najnowszych informacji już dziś, czyli 5 listopada, zostaną wprowadzone zmiany w korzystaniu z usługi. Po pierwsze, ma zostać zniesiony limit 365 przesyłek rocznie w ramach usługi – mimo, że ten limit i tak wydawał się naprawdę wysoki. Po drugie –ma zostać wprowadzony abonament miesięczny w cenie 8,99 zł. W tym przypadku również ma nie obowiązywać limit przesyłek. Pozostanie abonament roczny, jednak zniknie oferta na pół roku.

Mega okazje, czyli co planuje Allegro?

To nie koniec niespodzianek, bo Allegro zapowiada też pojawienie się 5 listopada 2018 „Mega Okazji”. Mają one być dostępne wyłącznie dla subskrybentów usługi Allegro Smart. Niektóre z okazji mają być aktywne tylko dobę. Dostępne mają być także Szybkie Okazje, które mają mieć formę błyskawicznych wyprzedaży.

Allegro Smart zmienia się na święta?

Allegro nie boi się wprowadzania zmian – nawet tych, które czasem budzą kontrowersje. W tym wypadku można jednak zaryzykować tezę, że Allegro wybrało świetny moment na wprowadzenie nowego rodzaju abonamentu. 8,99 zł to kwota równa kosztowi jednej z tańszych przesyłek. A przecież zbliżają się święta; mnóstwo osób decyduje się na zakup prezentu właśnie na Allegro. Bardzo możliwe, że sporo osób zdecyduje się na próbną, miesięczną subskrypcję właśnie po to, by zrobić zakupy na Boże Narodzenie. A potem – kto wie – może zdecydują się przedłużyć abonament…Warto jednocześnie zauważyć, że już teraz Allegro Smart cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak podaje Allegro, liczba użytkowników usługi sięga w tym momencie kilkuset tysięcy.