ecommerce Zakupy

Już niedługo pierwszy Amazon Prime Day w Polsce. Czego można się spodziewać?

Rafał Chabasiński
23.06.2022
Już niedługo pierwszy Amazon Prime Day w Polsce. Czego można się spodziewać?

W dniach 12 i 13 lipca odbędzie się pierwszy Amazon Prime Day w Polsce. Subskrybenci pakietu Prime na całym świecie będą mieli dostęp do szeregu atrakcyjnych promocji. Obejmą one towary zarówno wiodących światowych marek, jak i pochodzących od rodzimych producentów.

Pierwszy Amazon Prime Day w Polsce to dla tego serwisu niemalże święto

Program Amazon Prime funkcjonuje w Polsce dopiero od 12 października zeszłego roku. Jego wprowadzenie stanowiło niemałe wydarzenie. Do dzisiaj spośród pozostałych funkcjonujących na naszym rynku marketplace’ów Amazon Prime za 49 złotych rocznie wybija się bardzo pozytywnie. Zwłaszcza że w ramach pakietu wchodzi także dostęp do serwisu streamingowego Prime Video i jego odpowiednika ze świata elektronicznej rozrywki w postaci Prime Gaming. Czego do tej pory brakowało na tle reszty świata to promocji z okazji Amazon Prime Day w Polsce.

Chodzi o coroczne wąskie okienko wyjątkowo korzystnych promocji specjalnie dla subskrybentów pakietu Amazon Prime. Pierwsza taka akcja dostępna dla użytkowników z naszego kraju odbędzie się już w dniach 12 i 13 lipca. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w grę mają wchodzić wyjątkowe okazje na zakup produktów najpopularniejszych światowych marek. Wymieniono między innymi Apple, Sony, Bose, Huawei, Philips, Electrolux, Bosh, Gerlach i Lego. Amazon kusi także dużymi zniżkami na tysiące produktów od małych i średnich firm.

O tym, jak ważny z punktu widzenia Amazona jest Prime Day, najlepiej świadczą słowa Mourada Taoufikiego, dyrektora generalnego Amazon.pl.

Prime wprowadziliśmy do Polski w październiku ubiegłego roku i cieszymy się, że możemy poinformować naszych klientów i lokalnych partnerów handlowych w Polsce o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego, czyli organizacji pierwszego w Polsce Prime Day. To wspaniale, że możemy wspólnie cieszyć się niepowtarzalnymi okazjami, które będą dostępne podczas Prime Day dla klientów Prime – zarówno tymi od najpopularniejszych marek, jak i od małych sprzedawców – pomagając naszym klientom zaoszczędzić przy zakupie potrzebnych produktów i artykułów gospodarstwa domowego

12 i 13 lipca będziemy mieli okazję przekonać się, czy promocje od Amazona naprawdę będą wyjątkowo korzystne

Pierwszy Amazon Prime Day w Polsce potrwa przez 48 godzin. By móc skorzystać z promocji należy posiadać aktywny pakiet Prime. Coroczna promocja Amazona to także okazja, by zachęcić nowych użytkowników do wykupienia subskrypcji. Dostęp do ofert z okazji Prime Day uzyskują także osoby, które zdecydowały się skorzystać z darmowych próbnych 30 dni.

Warto przy tym wspomnieć, że najważniejsze korzyści wynikające z posiadania pakietu Prime wcale nie kończą się razem z Prime Day. Przykładem może być darmowa dostawa, zachwalana przy okazji zbliżającej się promocji. Tymczasem subskrybenci Amazon Prime mogą z niej korzystać także na co dzień. Amazon zapewnia im darmową dostawę bez minimalnej kwoty zamówienia – pod warunkiem, że kupują akurat produkty oznaczone logo Prime. W grę wchodzą różne opcje dostawy: klasyczna kurierska, dostawa do Paczkomatu InPost, albo odbiór w którymś z punktów pocztowych.

Amazon Prime Day to także specjalne promocje dla fantów gier komputerowych. W tych dwóch lipcowych dniach subskrybenci będą mogli odebrać w ramach Prime Gaming kilka darmowych pozycji. W tym także cenione Mass Effect Legendary Edition.

Wygląda na to, że pierwszy Amazon Prime day w Polsce może nieco namieszać w polskim ecommerce. Obok Black Friday będzie to kolejna cykliczna data z promocjami wartymi sprawdzenia. Nie oznacza to jednak automatycznie, że Polacy wpadną w szał kupowania. Wszystko zależy od tego, czy promocje zaproponowane przez Amazon rzeczywiście okażą się wyjątkowo dobre. W międzyczasie konkurencja nie śpi. Allegro swoje własne trzy dni przecen zorganizowało w dniach 6-8 czerwca.